| HelloKittyscoala123 a întrebat:

As dori sa-mi fac un blog. Doar ca dintre Wordpress si Blogger nu ma pot hotari. Intrebarile mele sunt:
1. Cum arata un blog pe Wordpress? Dar pe Blogger? Sau,mai bine zis, care sunt avantajele si dezavantajele?
2. Amandoua sunt total gratuite?
3. Daca voi reusi sa-mi fac blogul, se poate si sterge daca vreau?
Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| GabyB94 a răspuns:

Salut, poti incerca si alte platforme decat cele mai conventionale, de exemplu http://www.webnode.ro/ - cu asta poti sa iti creezi un site gratuit si sa il administrezi ca pe un blog.

Raspuns la intrebarile tale:
1. Amandoua sunt platforme mari de blog. Nu exista avantaje si dezavantaje clare, fiecare persoana prefera altceva. In general Blogger este mai simplu de utilizat. Cu Wordpress ai mai multe functii si poti realiza chestii mai complicate.

2. Toate platformele au o varianta gratuita si una contra cost (de obicei platesti pentru functii in plus, mai mult spatiu de stocare etc.)

3. Sigur ca se poate si sterge / dezactiva.

Cu placere :)