| Ammizzu a întrebat:

Ca blog ce este mai bun blogger sau wordpress?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ca blog este mai bun Wordpress daca vrei sa-ti faci unul.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Blogger e o platforma cu soft pentru blogging care nu poate fi instalata independent. wordpress e pe situl lor la fel o platforma cu softul corespunzator dar acest soft poate fi instalat independent. Independent insemnand atunci cand ai un pachet de hosting si un domeniu. Acolo e cel mai bine sa-ti faci un blog, altfel vei avea denumirea blogspot sau wordpress in adresa blogului ceea ce va afecta considerabil rezultatele in cautari. Problema cea mai mare insa e "ce poti face cu blogul" Atat timp cat optezi pentru un serviciu free vei fi limitat din multe puncte de vedere. Daca vrei sa faci o treaba serioasa ia-ti un pachet de hosting si cumpara-ti un domeniu www. Si daca vrei sfatul meu in privinta softului desigur poti merge pe wordpress sau poti alege mai versatilul b2evolution (multiblogging)

| Jipa95 a răspuns:

Recomdand wordpresswinking

| kar1GaNNN a răspuns:

Cel mai bun blog este Wordpress -> https://ro.wordpress.com/