| Xcel98 a întrebat:

As dori un program ca sa pot invata limba engleza si germana! ma poate ajuta cineva cu linkuri sau ceva! funda?

4 răspunsuri:
| Asdffd a răspuns:

Www.livemocca.com eu am auzit de asta dar nu prea stiu sa-l folosesc:))

| ea_6589 a răspuns:

Http://www.livemocha.com/ aici este un site care te ajuta sa inveti orice limba vrei! Crede-ma o prietena de-a mea la folosit pentru koreana si eu pentru filnadeza! Poti invata mai multe limbi deodata! Trebuie sa iti faci doar cont!:*:* sper ca am fost de folos

| MissGrumphy a răspuns:

Salut!

in primul rand felicitari ca vrei sa inveti limba germana
recomand sa incepi cu alfabetul, formule de salut :

http://www.invatagermana.info/limba-germana-alfabetul.html

acest site e special pentru cei care doresc sa invete limba germana de la 0 pentru a ajunge la nivelul A1 si / sau A2

sau

exercitii de vocabular in limba germana si limba engleza asociate cu imagini, prountie si rezolvare de exercitii, vocabular pe domenii, aici :

http://www.grumphy.com/Test-Limba-Germana-rge1.html

succes!