| Andruta a întrebat:

As vrea sa fac o reclamatie unui magazin alimentar ce demersuri trebuie sa faC? p. s : magazinul respectiv a devenit carciuma. se strang zilnic betivi si stau pana noaptea tarziu.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti adresa Politiei, cu o reclamatie pentru conturbarea ordinii si linistii publice, daca fac galagie. Numai bine!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca e magazin alimentar, nu are voie sa vanda bauturi alcoolice situatie in care trebuie anuntat prin telefon sau sesizare scrisa Inspectoratul Regional Pentru Protectia Consumatorului si problema se rezolva de urgenta.

| βέiiiβiiişoor a răspuns:

Buna:)

Pai ii poti contacta pe cei de la Protectia consumatorului:x.ANPC.Cauti pe google adresa ANPC si scrii localitea sau satul de unde esti:D

http://www.anpc.gov.ro/anpc/index.php... ori ii trmiti o scrisoare ori un fax su e`mail:d

Sper ca ti-am fost de ajutor:x

Fuunda?;;);;);;)

Pa, pa pup:*

| Andruta explică:

Thx de raspunsuri guyshappy

| Avon_8981 a răspuns:

In cazul in care vrei sa trimiti o reclamatie anonima, nu anunta politia si chestii de genu sa nu te implici prea mult.
Fa-ti un id si scrie un mail la pro tv.
Sunt foarte interesati de subiecte noi, ai sa vezi cum se incheie balciul!
Funda?