| Andreea_Nicoleta_2000 a întrebat:

Eu stau intr-un bloc cu un magazin si magazinul este alimentat cu marfa din spatele blocului pe langa masina mea. Am mai gasit zgarieturi. Trebuie sa stau mereu cu grija si sa ii urmăresc sa nu faca ceva. Vreau sa fac o reclamatie la politie dar nu stiu ce sa zic. Niste sfaturi? Ps. In contractul magazinului scrie ca ei trebuie sa aprovizioneze magazinul prin fata, am vorbit cu administratorul si mi-a spus

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mergi la politia locala pentru problema asta, ei stau mai mult pe problemele de genul, si pot amenda din partea primariei, daca nu au respectat autorizatia de functionare.
Nu deranja domnii de la politia "adevarata" (MAI), ei iau in seama doar chestiile ce tin de pericole, incalcari de proprietate, etc.

| Andreea_Nicoleta_2000 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

De cate ori am sunat la locala (pentru alte motive, nu pentru asta) si niciodata, repet NICIODATĂ nu au facut ceva de aia vor sa desfiinteze locala in orașul meu

| TheGentleman a răspuns:

Sau poți muta mașina, astfel încât să nu mai incomodeze camionul cu marfă

| Andreea_Nicoleta_2000 explică (pentru TheGentleman):

Te as imjura rau, dar sa nu imi iau ban. Sa mut eu mașina de pe locul meu de parcare plătit ca sa parcheze ei, cretinule?

| AwGenetix a răspuns:

De ce ti-ai pus la poza de profil fotografii cu tine in costum de baie? pentru ca esti piti?
nu incerca sa te eschivezi la raspuns. raspunde clar. de ce?

ps: nu ai ce sa reclami la politie in lipsa probelor.

| Simpatic a răspuns (pentru AwGenetix):

Da,dar arata bine fata este?

| AwGenetix a răspuns (pentru Simpatic):

Depinde de gusturile tale. Eu o vad doar o fata simpla disperata dupa atentie. Succes cu fata.

| Andreea_Nicoleta_2000 explică (pentru AwGenetix):

Pentru ca eu am dat logare cu Facebook, poza a fost luata automat. Tipic omului cu un iq subunitar sa judece fara sa se documenteze.