| margareta66 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar o Tableta Grafica dar parintii nu imi dau bani pentru a mi-o cumpara.
Cum sa fac bani?(Imi trebuie 500 de lei)
Mama imi da doar 5 lei pentru a-mi cumpara dimineata mancare la scoala.
Cum pot strange bani?
Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| Bibi16 a răspuns:

Pai poti sa nu-i folosesti pe toti aia 5 lei si sa ramai cu 1/2/3 lei si sa
faci treburi in casa contra cost, iar daca dureaza mai multe luni puneti si alocatia.usor usor se vor strange bani.

| Remember_1479 a răspuns:

100 zile fara mancare la scoala laughing

| kent_3680 a răspuns:

Pai aia 5 lei care ti da cheltui doar 2 lei si u si restul ii pui la pusculita in vacanta mai ales acum ii ceri 5 lei si ii pui la pusculita sau ii mai ceri si lu tatal tau. Succes!

| Andreidașchevici112 a răspuns:

Eu fac bani la școală simplu. Când merg eu la magazin mai cumpăr și la uni colegi și primesc 4 lei ("transport") și fac pe zi 10, 15 lei.