| hardy123 a întrebat:

As vrea sa imi iau un caine dar nu stiu ce rasa sa imi iau.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Tawny27 a răspuns:

Un caine implica multa responsabilitate. Inainte sa achizitionezi un caine trebuie sa te gandesti bine daca ii poti satisface toate nevoile si dorintele. Un caine are nevoie de mult antrenament. Trebuie scos la plimbare in fiecare zi, de cel putin doua ori. Trebuie sa ai grija de alimentatia lui, de sanatatea lui (controale periodice), si de aspectul sau (blana trebuie tunsa, pieptanata si curatata). De asemenea, trebuie sa te gandesti unde il vei tine. Daca stai la bloc un caine mare nu este potrivit. In fine... daca te-ai gandit l toate aceste aspecte... mai urmeaza sa alegi rasa pe care ti-o vei cumpara.
Mie imi plac foarte mult rasele Beagle si Bichon Frise.
Sper ca te-am ajutat. Funda big grin?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Tadotaki a răspuns:

Buşon.

| SăcsyLlamă a răspuns:

Pai ce fel de caine vrei? Pitic, rau, jucaus?

| gsmro a răspuns:

Depinde unde vrei sa il tii. Stai la casa la bloc? Cat de mare e casa/apartamentul tau? Ai sora, frate, var etc. mic(mai putin de 7-8 ani)? Esti alergic la parul de caine? Vrei doar sa te joci cu el si sa iti fie un bun prieten sau vrei sa fie si de paza?

| AndreeaIoaana1406675e3 a răspuns:

Daca stai la bloc cel mai usor si mai dragut ar fi sa iti iei un bison.Este mic pufos si usor de ingrijit.
Daca stai la casa poti sa iti iei un caine mai mare cum ar fi un doberman.Si eu am unu si este cel mai destept caine, care te apara de orice. Sau poti sa iti iei un lup, ciobanesc, rottweiler, bulldog etc. [fundita?]

| Bi3 a răspuns:

Bichonul e foarte draguta si merge oriunde / apartament - casa / se gaseste si mai mic si mai mare

Eu am avut un haskie si cu toate ca eram alergicala parul de caine. nu m-a afectat cu nimic. sunt juacausi. si toae celelalte :d.