| ralucasweet a întrebat:

Buna sunt raluca si nu stiu ce animal de casa sa-mi iau.Ma puteti ajuta?
Cel mai bun raspuns primeste

Răspuns Câştigător
| Jeozelin a răspuns:

Un catel, o pisica poate chiar un papagal.Aceste animale sunt perfecte.

9 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna ralucasweet,
Asta depinde de cat de timp liber ai tu si ce anume iti place mai mult : pisica, hamsterul, catelul, papagalul, pestisorii de acvariu?
Daca ai timp sa plimbi animalutul iti poti lua un catel pentru ca sunt intotdeauna langa tine, daca nu poti lua o pisica. Daca nu vrei sa ai par prin casa atunci poti incerca cu un hamster sau papagal.
Pa, pa

| ImpotrivaSistemului a răspuns:

O broasca testoasa? Caine sau pisica nu vrei ca altfel nu ai mai fi pus intrebarea asta. poti sa iei un papagal

| CrIsSLoveCristi a răspuns:

UN catelus micut care nu creste ar fi ideal...pentru ca e foarte dragalas...si nu face infernal de multa curatenie

E ideal pentru mine:X:X:X

| Andrada1 a răspuns:

Buna Raluca. Asta depinde numai de tine. Cainele este cel mai bun prieten al omului de care trebuie sa te ocupi foarte mult si foarte bine. Pisicile sunt animale de companie placute dar lasa mult par si sunt pretentioase. Papagalul e o companie placuta in casa si nu trebuie sa strangi mult dupa el, il poti invata si sa vorbeasca. Canarii canta foarte mult si binedispun. Hamsterii sunt si ei simpatici. Un porcusor de guineea e foarte frumos doar ca si el lasa mult par. Ultima varianta ar fi pestii, care sunt un ambient frumos in orice casa. Am avut de toate. Cam asa ar fi parerea mea. Am ramas la caine. Sunt cele mai perfecte animale de casa din punctul meu de vedere. Bafta :*

| KikiRiki98 a răspuns:

Salut Raluca:* in primul rand depinde de preferintele tale, eu as prefera un catelus.Sau daca nu iti plac catelusii iti poti lua o pisica. Daca iubesti animalutele micute ca iepurii sau hamsterii e ok.Sau daca nu vrei prea mult deranj iti poti lua pesti.Tu decizi!

| Alinu7 a răspuns:

Caine ca e mai jucaus

| SME a răspuns:

Are dreptate cristina!:)) un catelus de buzunar =))! glumesc!
un caine husky e dragalash si e micut si scumpic! http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Ebru a răspuns:

Depinde daca stai intr-un apartament la bloc ia-ti o pisicuta draguta. daca stai la curte, un ciobanesc german [sunt foarte inteligenti si loiali si ft ft frumosi]!

| NeMeSIsGolD22 a răspuns:

Iat`i un hamsterstraight face