| Lary a întrebat:

As vrea sa ma fac biolog marin.Desi stiu ca am destul timp sa ma hotarasc(sunt in clasa a 8a)as vrea sa ma interesez, sa vad cam cu ce se ocupa.Am cautat pe internet dar gasesc numai nume de biolog nici decum activitatea pe care o fac. Ce facultate ar trebui sa urmez? Se mai cauta aceasta meserie?

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Marine_biology
Trebuie sa urmezi o facultate de biologie. Uite un exemplu :
http://www.bio.uaic.ro/

| bogdand a răspuns:

Meseria se cauta sigur pentru ca intotdeauna vor exista parcuri de distractie, gradini zoologice, etc...
E foarte buna ideea ta. Ar trebui sa te tii de ea.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tare! si eu vreau sa devin biolog marin. Din fericire am reusit sa fac si eu scufundari si sa observ din cateva documentare cu ce se ocupa...iti sugerez sa te uiti pe Animal Planet sau pe Discovery...ai putea sa gasesti lucruri interesante si folositoare!
...in fine am si eu acest vis inca de pe clasa a vi-a acum sunt cu un an mai mare...in fine cine stie poate o sa ne intalnim odata la marea bariera de corali! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tare! si eu vreau sa devin biolog marin. Din fericire am reusit sa fac si eu scufundari si sa observ din cateva documentare cu ce se ocupa.Itisugerez sa te uiti pe Animal planet sau pe discovery...ai putea sa gasesti lucruri interesante si folositoare!
...in fine am si eu acest vis inca de pe clasa a vi-a acum sunt cu un an mai mare.In fine cine stie poate o sa ne intalnim odata la marea bariera de corali! big grin Id-ul meu este iulias96, adauga-ma, poate mai vorbim:pbig grin Byewave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am acelasi vis...si chiar n-am nici o idee ce facultate trebuie s urmez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de biologie marina dar iti trebuie multa biologie.eu am 13 ai si stiu sunt a6-a si stiu iar tu nu. eh lasa stai linistita nu te ambala ca doar si eu vreau sa ma fac biolog marin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt comoreanu elena si vreau acelasi lucru dar stiu ca trebuie sa trag tare la invatat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama mea e biolog marin merge mai tot timpul eu cu fratele meu abia ca o mai vedem.Si eu vreau sa fiu biolog marin si voi urma o facultate de biologie, anatomie, chimie si matematica