| sinziana1 a întrebat:

As vrea sa-mi fac un website...stie careva vreun program sau site unde as putea reusi?

6 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

. alege un host gratuit, in mod cert nu ai nevoie de un host platit daca esti incepator si nici nu intentionezi in urmatoarele luni sa scoti vreun ban din siteurile facute de tine prin care iti antrenezi cunostintele.
oricum pentru a invata sa faci un site nu iti trebuie neaparat un host, poti sa faci totul offline biggrin.gif
daca stii engleza: http://www.w3schools.com/

2. ca limbaj de invatat incepe cu html in care sa incluzi css w00t.gif apoi php

| Ea12345 a răspuns:

Www.webs.com e gratis si simplu de facut...

| Dominicc a răspuns:

Website adica site al tau nu?

pai trebuie sa inveti hml, java, c++

incearca sa inveti c++ asta il invat si eu.
e cel mai usor dintre java si foxpro.

apoi incepi sa construiesti.

iti trebuie site de hosting care sa ti ce bagi pe site adica poze, muzica, clipuri. etc/

template'uri adica un fel de skin al paginii.

sau inveti photoshop si ti; l faci tu.

asta se numeste web design.
si e avantajos.

si apoi le pui cap la cap.
deci apucate cu c++

ia cartea de la biblioteca si cd cu programu.
o sa vezi ca daca inveti intr; o saptamana o sa faci un programel.

anul asta ar cam trebui sa inveti si la iarna sa te apuci sa il faci siteu.

singura e mai greu.
mai strange vreo 2 fete cu tine care ar fi dispuse sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.piczo.com
www.freewebs.com

| matt a răspuns:

Www.webgarden.ro e cel mai simplu

| chupy09 a răspuns:

Nu stiu thinking si eu vreau sa`mi afc unul big grin