| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa organizez la vara o petrecere.Nu stiu daca o sa fie la piscina sau nu. Dati-mi idei: mancare (de preferat aperitive, suc si uscaturi de-astea laughing), decoratiuni, etc... Cele mai multe si mai bune idei primesc fundita! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Deyutza a răspuns:

In primul rand poti da doar o funda; oricum nu raspund pentru. funda! :)
deci ai putea sa faci petrecerea unde vrei; ar fi frumos la piscina daca ai unde; dar e oke si intr-un local, o teresa, eu as face-o la terasa.
pai mancare... aperitive reci ashezate pe platouri mari, fiecare se serveshte cu cei place; pe aperitiv poti pune: chiftelutze, salam, cashcaval, shnitzele, legume(roshii, castravetzi, ardei, etc);
sau ai putea face niste sendwishuri simple(salam, shunca, cashcaval, ketchup, ardei);
aici depinde si de ce-ti place tie;
bauturi; logik suc: cola, sprite, lipton, tymbarc;
si bauturi: shampanie, bere(pentru baieti, si fetele care vor :))], ce va place voua;
decoratziile nu le vei face tuh daca vei face petrecerea pe o terasa; va fi aranjat deja; eventual pui niste baloane colorate;
ar fi frumos daca ati putea vedea un film (comedie, familie) pe un video-proector
ca muzica: depinde de gusturi, dar aici ai un top 40
http://www.kissfm.ro/fresh-top-40/
ca si activitatzi: un joc (adevar sau provocare; sau alte chestii), dansatzi; sigur gasitzi ceva;
alte sugestii nu mai am! distractzie placuta! papa :-*