| kleo01 a întrebat:

Ati avut vreodata experiente neplacute cu spirite? imi povestiti?

Răspuns Câştigător
| Lady Dee a răspuns:

Da. dar nu stiu daca este adevarat

la un momendat am auzit ca daca iei o carte veche, si o cheie si pui cheia la jumatatea cartii(legand'o cu o ata)poti vorbi cu spiritele. un fel de spiritism.
nu am crezut asa ca am incercat.prima oara am facut asta pe scara la etajul 1.trebuia sa spui de 3 ori in gand"Tatal Nostru"sh cei care tineau cheia(unu de o parte si altu de cealalta)intrebau esti un spirit bun. daca da in stanga daca nu in dreapta.si cartea s-a rotit(pana atunci nu se misca)toti ne'am speriat si am aruncat cartea pe jos si am iesit dupa scara. apoi trebuia sa alungam spiritul. dupa ce ne'am calmat am mers iar la etajul 1 si am spus in gand de 3 ori"Tatal Nostru"apoi am plecat.
Am inceput sa ne obisnuim cu chestia asta si o faceam tot mai des.La un momendat ceream semne sa ne demonstreze ca este langa noi.si in diferite cazuri unii simteau ceva.chiar si eu am simtit ca cineva m'a atins pe picior. A devenit un obicei.pana cand ne'a spus o fata ca daca faceam cu Biblia ne aparea in fata si ca cel mai bine ar fi sa le dam foc si sa uitam.in acel moment toti panicati am hotarat ca in acea seara sa le dam foc. zis si facut am mers la bara, am luat chibrite si le'am dat foc. Vreau sa spun ca in acea seara toti au dormit cu iconitele sub patbig grin

nu am mai incercat asta niciodata. dar apoi am aflat ca cica nu e adevarat nimic.inca imi este frca sa incerc, dar cu toate astea as vrea.
daca vrei sa afli mai multe detalii iti las id'ul meuwinking.
kid_pink_candy_cane

sau poti sa imi trimiti un mesajwinking

:*

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu am patit asa ceva. Doar niste cosmaruri. Au fost unele intamplari mai ciudate, dar nu pot sa ma pronunt.

| Silvia a răspuns:

Nu si nici n-as vrea.

| Bishop a răspuns:

Nu stiu daca a fost "un spirit" dar ceva tot a fost. Eram la tara dupa 2 saptamani ce murise strabunica mea, stateam in camera vecina cu camera care fusese a ei, eram doar eu acasa, si ma uitam la televizor, si dintr-o data aud un stranutat din camea care apartinuse strabunicii mele...
Bine inteles, m-am dus sa vad daca era cineva in casa sau afara, sar nu era nimeni...

| GiuliaTamas a răspuns:

Ooof amu nu imi mai dai fundita nu rolling on the floor? iti povestea aia a mea pe lung laughing Eram intr-o zi de vara cu preitenele mele in cimitir dupa aia am gasit un mormat de un bebelus de un an sad mormantu era um piiic desfacut dar dupa cateva minute vreo 20 de minute m-am aflat intr-un dormitor de un copil mic dupa era acolo o fetita cu spatele la mine eu aveam o papusa in mana si am vrut sa eu dau fetita (bebelasu) era intr-o rochita ca de pe vremuri roz si cu dantela acolo la gat cand s-a intors spre mine a avut o fata foarte urata era gri ochi albastri buzele rosii nu iti poti imagina doamne cand iti scriu acum sa st ica tremur... dupa aia m-am speriat asa de tare incat mi-am revenit si am cazut la pamant si m-am oprit din respirat asa frica mi-a fost dupa aceea preitenele mele mi-au spus ca 10 minute m-am comportat foarte ciudat ca un fel de posedata ciudat e ca... partea asta eu nu tin minte sa o fi facut dupa ce am plecat am vazut fetita aia normala acum la fata plimbanduse peacolo doamne de atunci eu cred ca exista fenomene din astea straight face

| costyn162 a răspuns:

Nu prea cred in asa ceva. Poate ca exista nu spun ca nu, dar eu inca nu m-am convins. Intr-adevar cosmaruri avem cu totii iar ale mele sunt cam greu de povestit pentru ca nu se intampla itr-un context obisnuit.

| robyroby a răspuns:

Ai fantezii cu spirite?

| adydassler a răspuns:

Nu am avut pentru nu cred in ele si chiar de leasi intalni leasi spune sa is vada de treaba lor pentru eu nu le-am deranjat...winking
asa ca sa nu vina neanuntate ca le dau ignor...winking

| M_5636 a răspuns:

Sincer da... pai mi-a povestit cineva ca se poate vorbi cu spiritele mia explicat ca trebuie sa legi o cheie la jumatatea unei carti sa o lasi jumatate afara si se invarte cartea singura, dar bineinteles ca nu am crezut si mia demostrat si intr-adevar era asa am ramas uimita, dar urmatoarele seri au fost cam ciudade nu am avut vise stranii da se auzeau niste sunete mai stranii si toti cei care au fost prezenti atunci au patit exact la fel... povestea e putin mai lungabig grin

| sssSnake a răspuns:

Deci is niste oameni care zic ca "DA" exista spirite, fantome, varcolaci, etc. si alti ca "NU". Mi-a zis un prieten ca, cand el a fost in satul bunicilor, au hotarat sa mearga la discoteca si unul ditre baieti a zis ca nu merge. Discoteca era la mai mult de 3 kilometri si au mers cu masina, dar surpriza acolo deja ii astepta acel prieten care a zis ca nu merge, si el a zis ca e varcolac. Cosmaruri am avut si eu happy. Uneori ni se pare ca vedem ceva de care ne este frica, sau ca noaptea ne urmareste cineva, dar cel mai bine e sa iti infrunti frica...asa am facut si eu, imi era frica de intuneric cand eram afara, si o data am ramas singur si mno...am vazut ca nu era nimic, doar sunetele naturiihappy si asa nu mai mi-e frica de intuneric!

| AlecSSyA a răspuns:

Sincer nu mi s-a intamplat ceva straniu. Dar cred in lucrurile astea!