| Kitty a întrebat:

Ati citit "Orasul cu salcami- Accidentul" de Mihail Sebastian? Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

O lectura recomandata adolescentilor si tinerilor.Merita sa fie citite.

| Drums a răspuns:

Da...eu am citit accidentul.mai,a fost ceva frumos, dar in acelasi timp simteam ca ii lipseste ceva., mie personal mi-a placut...este dovada vie a cate poate face destinul si cate poricole pot fi in trenuri.frumos.:*

| aliona_6797 a răspuns:

Am citit vara trecuta "Orasul cu salcami" si mi-a placut foarte mult. E un roman simplu si frumos despre iubire si maturizare.
Mi s-a parut uimitor faptul ca Mihail Sebastian descrie perfect trairile unei adolescente, cat si situatiile prin care ea trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doua carti superbe!