| xibalba a întrebat:

Ati colectionat vreodata ceva? Cate obiecte cuprindea colectia?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Colectioneam abtibilduri cu fotbalisti. Cand eram mic, eram innebunit dupa fotbal. Pasiunea nu mi-a trecut nici acum, am ramas acelasi suporter infocat. ( sa-l ia naiba de viciu masculin, stiu, stiu) Aveam albume cu fotbalisti, pe echipe de club, pe nationale. Stiu ca erau salamurile Campofrio si daca-ti luai nu stiu cate grame, iti dadea pliculete cu jucatori.
Am colectionat si inca colectionez partidele de sah pe care le joc la concursuri. Mult spus colectionat, mai bine spus notat. Si acum am sertar partide pe care le-am jucat pe la 14 ani si cateodata le iau si ma uite peste ele si ma amuz.happy Ma amuz ca vad ce fel de gandire aveam atunci. Colectia nu s-a sfarsit, e in constructie si acum.hee hee
Colectionam surprizele de la Kinder. Aveam o gramada de jucarele, ma fascinau acele oua cu ciocolata.Si, ca o mica paranteza, imi placeau f. mult globurile si mereu ramaneam fascinat cand vedeam unul nou. Ma fascina forma si culoarea lui.
Regrete? Ca n-am colectionat ceva de la inceput si sa continui si acum. Ceva care sa ma ambitioneze, sa fiu intr-o cautare continua. Si acum, cred ca e destul timp pentru. a incepe ceva. Dar lipseste acel special care sa ma atraga sa-mi doresc acest lucru.

49 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cand eram mic imi placea sa colectionez bani vechi. Aveam ceva colectie dar cu timpul am ratacit-o. Mai am acum cativa euro, 1000 de lire italienesti, 2 peni, niste forinti si cam atat. Nu mai este un hobby acum pentru mine.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cand eram prin clasa a 6 colectionam servetele de masa happyAveam diferite modele.Cu iepurasi, cu inimioare, cu Mos Craciun, cu delfini...etc happyIn total erau 115 happyLe mai am si acum laughing
Iar acum 1 an colectionam cercei happyAm avut 60 de perechi laughing

| AvalohAlyn a răspuns:

Colectionez cartile de la Adevarul si de la Jurnalul National. Cea mai valoroasa colectie, dupa parerea mea.laughing

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sunt un colectionar de monede vechi, am o colectie foarte vasta.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Timbre, servetele...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cartele, cutite, bricege, cheite de la dozele de bere.
Muuulte!

| elena a răspuns:

Am o gramada de mici colectii...de elefanti, de figurine din sticla, de papusi clovni, de clopote, de cescute ceramica mici, mici, mici de tot, de cutii de chibrituri, de timbre si multe altele si nu in ultimul rand colectii de carti...imi plac foarte mult lucrurile create manual...

| Gabystelistu95 a răspuns:

Colectionam vreo 50 de abtipildurihee hee

| Barajag a răspuns:

De la varsta de 15 ani colectionez delfini, am casa plina de eihee hee...bineinteles nu adevaratibig grin
@criticul:deci urmeaza sa-mi faci cadou un parfum?big grin

| Leea1234 a răspuns:

Da, si inca mai colectionez...magneti de frigider(pe care incerc sa nu ii cumpar eu...sa -i primesc cadou... dar am si cumparati de mine!)cred ca am vreo 90-100 nu stiu sigur deoarece nu ii am cu mine pe toti...mai am o parte in romania
si ca orice fata... jucarii de plus...si crede-ma ca nu le stiu numarul... oricum am mai multi de 200

| xibalba explică:

@flav, si eu colectionam surprizele de la Kinder. Nu ma omoram dupa ciocolata aia de la kinder, cat dupa surprize. De curand le-am dus la tara... sa se bucure si altcineva de ele.

| Shery a răspuns:

Pantofi laughing

| MM a răspuns:

Agende, de diferite forme, marimi, culori. Am 25.

| JoJo a răspuns:

Cand eram mica colectionam bilute de alea pentru pistol cu bilehee hee
Mereu ma rugam de mama sa-mi cumpere...nu le mai stiu numarul dar aveam sute de bilute.Acum nu stiu pe unde mai suntbig grin

| Gabry a răspuns:

Colectionez creioana, am 22 pana acumbig grin

| Klara a răspuns:

Colectionam si colectionez in continuare reviste... majoritatea le cumpara sor'mea. Si desi nu le citesc, le pun la colectie...si cand ma plictisesc mai arunc ochii peste ele.

| Giuly_3112 a răspuns:

Servetele imi placea cand eram mica am avut 2675 dupa aia nu mai mi lea trebuit si m-am dus la scoala cu ele si le-am impartit colegilorlaughing

| Brigitta a răspuns:

Eu am timbre happy Doua albume mari, nu stiu exact cate bucati big grin
Si mai am monezi, vechi si noi de pe tot pamantul happy Astea sunt colectii serioase.
Din alea ``neserioase`` am foarte multe parfumuri, lotiuni de corp, balsamuri de par... happy

| adeana a răspuns:

Eu am colectionat timbre, cartele, bani vechi - mi-a trecut repede;
Am continuat cu nasturi - pasiunea a ramas si acum, as vrea uneori sa ii transform in bani - as fi bogata daca as primi un banut pentru fiecare nasture - am mii. nu am reusit sa-i numar niciodata si mereu mai gasesc cate unul pe strada happy
Servetele am si eu - vreo 2 cutii, la ultima numaratoare erau vreo 200 si mereu mai adaug cate un model nou (si vin sarbatorileee happy )
De cativa ani colectionez tot ce tine de Snoopy - figurinele din Happy Meal de la McDonalds, am cativa de plus si orice alte obiecte mai gasesc.

| Andutsaa a răspuns:

Servetelehee hee... ultima data cand le-am numarat a fost in clasa a 6 a si aveam 540 parcahee hee...
App.interesante coletctiibatting eyelashes...amintiri frumoshee hee

| M.madallina a răspuns:

Colectionam servatele si aveam 217.

| fevrier a răspuns:

Am colecţionat timbre când eram mai mică, aveam în jur de 300.

| Jonsdottir a răspuns:

Monezi vechi, peste 300 si nasturi vechi de peste 100 ani, cam 100-150 happy

| Kitty a răspuns:

Am colectionat servetele, le am si acum in numar de 400... aproape, nu mai stiu sigurbig grin

| Ana a răspuns:

Cand eram mica colectionam lingurite de plastic de la inghetata big grin acum numai stiu pe unde or fi happy

| Pinkyx a răspuns:

Eu am colectionat servetele.
Ink le mai am.
In jur de 100.

| christabell a răspuns:

Am colectionat servetele de hartie, ca toate prietenele mele, le am si acum. Uneori le scot din cutii si le privesc cu admiratie.Fiecare a fost intr-un anume loc pe acest pamant, in multe regiuni geografice ale Terrei si are o anume semnificatie pentru. mine.

| mariobros a răspuns:

Eu am colectionat bani de 2000 de lei, aia cu eclipsa, am 500 de bucati, toate cu seria A, si la vremea aceea, in 1999, era o mica avere suma de 1 milion de lei. Am colectiona Turbo, timbre, monezi si bancnote vechi. Si pe langa astea mai am si masinutele din copilarie, care mi-s tare dragi si in ziua de astazi. happy

| Geo_4096 a răspuns:

Da.Am colectionat timbre. Aveam foaarte multe pentru ca si tatal meu a colectionat cand era mai mic si aveam si de la el.