| anonim_4396 a întrebat:

Aţi colecţionat ceva vreodată? Dacă da, ce anume?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cartonase de fotbalisti cand eram mic si jocuri de veche generatie NES. Acum am jocuri de PS4

| Drimmero a răspuns:

Stickere cu fotbalisti pe care le lipeam pe niste albume, si acum le mai am, le-am pastrat bine, am completat un album de 500 si ceva de stickere,, cumparam ca disperatul, am pus albumul intr-o coperta sa-l protejez incat sa-l am si peste ani si ani intact, ca amintire.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Capetele victimelor mele big grin

| SilentRain a răspuns:

Da, flori

| Sofer a răspuns:

Casete audio cu manele. Asta am gasit in colectia mea printr-un sertar. rolling on the floor)

| Dismally a răspuns:

Colectionez inca multe lucruri: monede, bancnote, carti postale, medalii, chibrituri, vinyl-uri, jocuri si console vechi etc.

| gemeni6226 a răspuns:

Servetele si carti postale ilustrate.Servetelele le am si azi, cele mai vechi servetele au 60 de ani dar majoritatea sunt din anii '70 '80 iar cartile postale dinainte de 1989.Mai am Vreo 150 cartele telefonice de romtelecom frumos ilustrate dar colectia s-a oprit acolo deoarece nu se mai gasesc toata lumea folosind telefon mobil.Alteori le gaseai folosite si uitate in cate o cabina telefonica, cateva am luat si de la piata de vechituri.Am si o colectie nu prea mare de bancnote si monede vechi.

| gogu220 a răspuns (pentru gemeni6226):

Mai colecţionează cineva cartele telefonice? Ce preţ au în târg?

| gemeni6226 a răspuns (pentru gogu220):

Habar nu am acus 6-8 ani cand le-am luat erau un leu bucata

| gogu220 a răspuns (pentru gemeni6226):

Am o cutie de pantofi plină cu cartele de telefon. Cred că le pun pe publi24. Mulţumesc pentru idee.

| gemeni6226 a răspuns:

Habar nu ai cate lucruri se colectioneaza.Tu numai pune orice vrei sa vinzi pe publi 24 eu de ce nu pun? as vinde bancnotele si monedele vechi dar mi-e frica ca cel care ar dori sa le cumpere nu ar fi cinstit ar da mai putin pe ele sau mi-ar sparge locuinta sa le fure sau crezind ca am si alte astfel de valori.As vinde numai unei cunostinte.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Inca colectionez. Monede si ceasuri.

| WhiteLife a răspuns:

Colectionez semne de carte, am peste 1000.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Mizerie sub pat și sub perna
Tu?

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Vezi să nu prindă viaţă. laughing
Când eram mică, colecţionam tot felul de abţibilduri.
În prezent, nimic.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe sub pat aveam sticle, sub pernă șosete. Ieri am făcut curat că tot urla mama la mine laughing

| Jus7t a răspuns:

Manele.

| Demidol a răspuns:

Da. Vederi de peste tot. Deja le-am predat celor mai tineri.

| nooneishereboo a răspuns:

Eu încă colecționez păpuși de porțelan. Și nu fiindcă sunt pasionată de supranatural, ci fiindcă îmi place orice legat de genul vintage.