| guralivul a întrebat:

Ati inselat vreodata persoana iubita? de ce?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Eheeee...este un subiect controversat dupa cum vad eu...De cand este lumea, unii sunt inselati, iar altii inseala, dar nu toata lumea.
A insela inseamna a trada... a trada sentimentele celui de langa tine...cineva care isi iubeste partenerul nu poate sa-l insele sub nici o forma... iar daca o face...inseamna ca nu stie ce este aceea dragoste, iubire...nu este capabil sa inteleaga aceste sentimente profunde si fara de care noi, oamenii nu putem trai... dar exista si exceptii de la regula, barbati si femei care fac din dragoste o joaca stupida...Nu poti spune ca poti iubi doua femei sau doi barbati concomitent...Asta este strategia acelora care n-au puterea si responsabilitatea de a decide, de a lua o hotarare in viata lor.Se complac in compromis, distrugand totul in jurul lor...In primul rand nu trebuie sa inselam pentru ca nu ne place...ci pentru ca NU TREBUIE! Intr-o relatie trebuie sa existe respect reciproc...cum respecti o persoana pe care o inseli cu alta?
Sunt tare dezamagita citind cat de usor luati aceste probleme... Poate sunteti prea tineri...chiar nu stiu ce varsta aveti, dar consider ca inceputul este primul pas in orice lucru, si acesta trebuie facut bine, altfel vom continua in acelasi fel... in greseli.
Fiti corecti si responsabili in faptele voastre si veti vedea ca lucrurile vor merge bine in orice domeniu, mai ales in dragoste.
Cateodata ma gandesc la exemplele pe care le aveti zi de zi in mass-media...nici un exemplu bun...

27 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Nu mi-am inselat niciodata partenerul, consider ca e o chestie care tine de principii morale, bun simt si respect.Si daca as fi avut intentia asta, i-as fi spus adevarul, pentru ca minciuna doare mai tare si lasa un gust mult mai amar.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu nu l-am inselat fiindca nu am ochi pentru alt barbat. Sincer, merg pe strada cu colegele, sau la congrese si ele imi zic: ai vazut tipul ala misto? si eu nici macar nu-l observasem.
Nu stiu de ce zici de curiozitate? Eu am mai avut un partener inainte de sotul meu, cu care ama avut o relatie de dragoste si o relatie sexuala. Stiu cum e cu un alt barbat, chiar nu am nici o curiozitate in aceasta directie.

| psiholoaga a răspuns:

Nu m-am culcat niciodata cu altcineva si sa ascund partenerului pe care il aveam. Le-am spus de fiecare data.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu mi-am inselat niciodata sotul, suntem impreuna de 35 de ani, avem 5copii, 2 gineri, o nora si 2 nepoti si nu regret nimic.Suntem o familie in adevaratul sens al cuvantului.

mlm
| mlm a răspuns:

Nu, deoarece nu imi sta in caracter sa fac asa ceva.

| DenissaDeea a răspuns:

Nu mi-am inselat niciodata sotul si nici nu las insela, ramane unicul barbat in viata mea pana unul din noi nu va mai fi. sunt total contra inselari into relatie apreciabila/respectabila...

| kh1ss a răspuns:

Nu, pentru ca eu ma gandesc cum m-as simti eu daca as fii inselata... :p

| Wtf9000 a răspuns:

Tu crezi ca toata lumea e ca tine mai?

| JustMeFlory a răspuns:

Dap. o data! si m-am lecuit! am facut asta fara sa imi dau seama de ce va urma am actionat din instinct...si am ramas cu chestia asta pe constiinta! ce tie nu'ti place, altuia nu'i face! acum nu as mai face chestia asta!straight face

regis
| regis a răspuns:

Nu. Pentru ca nu imi place sa insel pe nimeni, cu atat mai putin pe cea pe care o iubesc. Asta nu inseamna ca nu am avut niciodata relatii paralele, ci ca niciuneia nu i-am spus ca o iubesc si ca ii sunt fidel fara sa fi fost asa.

| beba a răspuns:

Nu, pentru ca nu imi place sa ma joc intr-o relatie, cu sentimentele mele sau ale partenerului.

| nicp a răspuns:

Nu. ma implineste. pur si simplu nu am nevoie de altceva.

| Crissa_4407 a răspuns:

Sincer nu! pentru ca nu-mi da motive si imi ofera ceea ce-mi dorescbig grin asa ca dc as putea sa-l insel?!happy

| just.for.you a răspuns:

nu daca l-as fi inselat nu ar mai fi persoana iubita!

| Alyyy a răspuns:

Nu, pentru ca am fost inselata si stiu sentimentul, iar persoanei pe care o iubesc nu-i doresc un asemenea rau, nici chiar daca m-ar insela el pe mine.in cazul din urma, despartirea sau o pauza este solutia. dupa parerea mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am inselat-o... ea ma tinea de mana si eu ma sarutam cu alta... mi-a dat o palma si a plecat acasa...eu eram ametit ...am lasat-o sa plece si am luat-o pe cealalt la mine acasa si ne-am facut de cap.asta e viata...se mai intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O data.la o petrecere cand eram varza, varza.laughing...regret foarte mult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pendinghee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat sa mai zic...eu insel pentru simplul fapt ca nu pot sta cu o singura fata.ma plictisesc repede... vreau ceva nou...asa sunt eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu. Nu sunt în stare, îl iubesc prea mult să fac acest gest necugetat.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cata falsitate la aceasta intrebarelaughing)oare chiar nimeni in afara de mine nu amai inselat? hai ma fi-ti seriosi... terminatio cu prostiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu Grim dar nu este persoana in lumea aceasta sa nu insele macar odata... din curiozitate...deci tot la parerea de falsitate raman.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...pentru ca atunci cand inseli inseamna k nu simti nmm pentru persoana de langa tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...nu l.am inselat pana acum si nici nu am de gand...pentru ca mi se pare o porcarie...atunci cand inseli inseamna ca nu iubesti persoana care iti e alaturi...eu una nu as face asa ceva...pnetru ca nu st genul...si nici nu cred ca e normal sa faci asa ceva...big grin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am inselat-o si ma urmaresc regretele zi si noaptesad va rog ajutati-ma cu o vorba buna, cu un sfat.cu orice. nu mai pot sa dorm linistit. Id: heider. klump

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mi-am inselat sotul cu care sunt de cativa ani... e un barbat minunat si foarte bun la pat. de foarte multe ori stau si ma gandesc si eu de ce l-am inselat si singurul raspuns pe care l-am gasit a fost ca am vrut sa vad cum e sa o fac cu altcineva (pentru ca sotul meu fusese primul din viata mea)... dar acum regret amarnic.

| G_6716 a răspuns:

Da l-am inselatDar nu il inselam daca el imi era aproape. A fost o perioada cand nu am fost unul langa celalalt pentru ca el era in vacanta la bunici o luna si in acea luna nu ma putut sa singura si am stat cu fostulhee hee pana cand a aflat si atrunci relatia noastra a avut ceva mia mult de suferit, dar slava Domnului ne-am impacat. avem 2 ani de cand suntem impreuna :X