| anonim_4396 a întrebat:

Ati fost inselat/a vreodata? Ati ierta persoana iubita daca v-ar insela?

Răspuns Câştigător
| SEAL a răspuns:

Majoritatea copiilor semioligofreni de aici inteleg prin a insela o discutie un alt individ de sex opus

31 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe mine m-a inselat fosta prietena, niciodata nu as ierta, mai ales pentru mine fata aceea care m-a inselat e o curva nu mai e om.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Oare a scăpat cineva de așa ceva? Nu cred. Doar a știut să mascheze cu diplomație!
Să iert? Viața nu iartă!
Pa, pa.

| Vizitiul a răspuns:

Da, am patit in trecut. Persoanele care inseala, se inseala pe ele. Deci ce sa iert? Ele trebuie sa se ierte, nu eu pe ele.

| Castiel a răspuns:

Cred ca da dar cu greu si daca nu incerca sa ma faca s-o iert neah... si daca ma facea cu greu o iertam si a 2-a oara o si scuipam

| User a răspuns:

Daca as ierta? NU. Desi... am "darul" de a uita mult prea repede orice lucru negativ. oh go on

| Nicky29 a răspuns:

Am fost inselat si nu am iertat. Daca o face odata a doua oara ce il impiedica.

| Buttercup30 a răspuns:

Am fost inselata si am iertat pentru ca imi era prrea greu fara persoana respectiva.Inca sunt cu el, si treburile s-au schimbat mult, mai ales ca atunci cand m-a inselat eram la inceput.Nu am incredere ca nu ma va mai insela, sunt pregatita de asta insa sper ca nu o va mai face. Daca o va face din nou, nu il voi mai ierta si nu stiu daca o sa mai iert asta vreodata thinking

| ema69 a răspuns:

Da,am fost, si da am facut greseala de a ierta insa mi-am dat seama ca nu am facut decat sa il incurajez sa ma tina de fraiera mai departe...

| micurutza2005 a răspuns:

Depinde de multe,daca e doar razbunare sau sensibilizarea ta la acest lucru sa i dai atentie mai mult,sau a vrut pur si simplu,sau s-a intamplat din impuls de moment,etc se poate interpreta din mai multe puncte de vedere faptul ca a inselat. Daca a inselat fara nici o treaba fara regrete sau altceva atunci nu mai are rost sa ierti,dar daca s-a intamplat altfel si a fost doar o ratacire o nebunie si a facut-o fara sa aiba sentimente serioase pntru acea persoana cu care a facut-o atunci ar mai merge o iertare dar cu greu si cu pedepse sau consecinte mai serioase pentru acea persoana trebuie sa o ierti cum ar veni facand-o sa sufere pentru ceea ce a facut,sa te doreasca si mai mult si sa regrete sincer,deci trebuie sa cercetezi bine cazul si persoana si sa o cunosti bine si care a fost motivul pentru care a inselat e foarte important pentru ca poate a facut-o si din cauza ca la tine nu a gasit ce dorea si a gasit la altcineva de exemplu, si atunci trebuie sa discuti despre acea problema si sa incerci sa i oferi tu ceea ce cauta la altcineva, sa comunicati si sa va completati reciproc astfel incat sa nu cautati nici unul sa inselati pe celalalt.deci atentie daca merita sa iertati si cauza pentru care ati fost inselat sunt importante aceste lucruri,poti fi o singura data iertatoare dar daca se mai intampla clar nu mai ierti a doua oara sub nici o forma. Oamenii sunt facut sa greseasca si asta e una din greseli,se poate si ierta daca reusesti sa treci peste fapta,se poate sa nu poti ierta dar atunci tu te consideri perfect si iar nu e bine deci o sansa merita oricine pentru orice, vorba aia ''iarta si ti se va ierta '', deci tu alegi daca crezi ca te-a afectat prea mult acest lucru ca te-a inselat atunci nu are rost sa ierti pentru ca relatia nu a putut trece de acest hop si deci nu are siguranta in viitor o asemenea relatie deci cantareste bine alegerile facute si cu inima si cu mintea si apoi iei o decizie daca ierti sau nuhappy

| St3fY_3193 a răspuns:

Pai cu mine e foarte usor nu am fost inselata dar daca asi fi ar fi usor sa ma convinga sa il iertbig grin dar daca crezi ca tine la tine si u ti asa de mult la el cred ca il vei putea iertabig grin:X Succes:X

| boboletzo a răspuns:

Stii cum se pune problema asta?
daca dragostea voastra e destul de puternica treceti peste orice,daca treceti printr-o perioada dificila si cineva din afara profita de asta,persoana iubita poate cadea in mrejele ei, insa tu nu trebuie sa te intrebi as putea sa il iert?

tu trebuie sa te intrebi:il iubesc destul de mult incat sa fiu alaturi de mult, sa nu se mai urasca pentru ca m-a inselat?

asta se face in cazul in care iubirea este mare si persoanele sunt dornice de o relatie serioasa si de continuarea relatiei dupa ''conflict''

iar daca relatia e una doar asa...in functie de ceea ce simti trebuie sa decizi ce e mai bine sa faci pentru tine, pentru voi!

succes!

| ZEU93 a răspuns:

Nu si n-as ierta persoana big grin

| Lov3m3islittle a răspuns:

Da am fost inselata si l-am iertat pentru ca atunci credeam ca e totul dar nu a fost asa...si nu a meritat stii cum se zice mancarea reincalzita nu mai are acelasi gust...dar la el a avut. si unul mai puternic pentru ca a venit la mine sa isi ceara iertare si l-am iertat dar nu merita daca nu stii ce simte sincer persoana care a fost langa tine

| sixtythree a răspuns:

Prima data da. Daca si-ar da seama de gravitatea greselii si si-ar cere iertare. Dar a doua oara nu. De'aia'i om sa aiba discernamant! Sa stie ce-i bine si ce-i rau. Dar eu personal nu as ierta a doua oaratongue

| sixtythree a răspuns:

Daca inseli pe cineva inseamna ca nu mai ai sentimente pentru. acea persoana. Iar daca ai nu inteleg cum ai putea sa-i faci rau? Nu poti sa faci rau cuiva cand il/o iubesti!

| miky_4769 a răspuns:

Da, am inselat, am fost inselatbig grin Pana la urma e firesc. Poti insela si doar cu gandul, esti intr-o relatie da' te gandesti la altcineva. Si cand mergi pe strada cu iubitu/a si tragi cu ochiu' la altcineva e aceeasi chestie. Toti inselam, suntem inselati la randul nostru. Nu trebuie neaparat sa fie fizic. Cu fetele pentru care am simtit ceva am trecut peste, le-am iertat, iar eu nu prea am fost prins inselandlaughing

| YoYoUtZa a răspuns:

Eu am fost inselata de multe ori.
Dar in unele cazuri am iertat si am spus " Alta'data cand faci asta, gandeste-te la mine si vezi daca merit!"
Funda? big grin

| Roshketz a răspuns:

Oo, da. Am fost inselata. Si nu m-a deranjat atat de mult faptul ca a stat cu altele, pentru ca asta denota respectul fata de sine. M-a deranjat mai mult ca se si lasa vazut, lasandu-ma pe mine sa pic de proasta (pentru ca stiti voi, fetele care inseala sunt curve, baietii care inseala sunt aplaudati). Am aflat prima data, ne-am despartit, iar la vreo doua zile ne-am impacat si, dupa cum era de asteptat, a continuat sa faca acelasi lucru. Evident, la cata lume stia nu imi era greu sa aflu si i-am dat libertatea de care avea atata nevoie. Iar dupa vreo 3 saptamani a inceput sa vina cu flori. A venit o zi, doua, trei, dupa care, in urma unei discutii destul de serioase, a inteles ca ce a facut nu se poate ierta. Iar acum suntem prietenihappy

| andr33a_2690 a răspuns:

Pai de iertat as ierta-o dar nu as mai continua relatia cu ea pentru ca nu as mai putea avea incredere in ea...eu consider ca cine inseala o data o poate face usor si a doua oarabig grin...si daca o persoana m-a inselat inseamna ca nu a tinut suficient de mult la minehappy

| nebunDUPAtine a răspuns:

Cea mai mare greseala sa ierti sincer, si eu iubeam o persoana si ea pe mine si totusi m-a inselat 1.2.3.4.5.6 si tot nu vroia sa se opreasca am tot iertat-o pentru ca o iubeam... dar iti zic o pers odata ce tea inselat... si o ierti zice lasa ca merge si a doua oara si tot asa. daca te-a inselat odata te va insela in continuare

| Didy a răspuns:

Nu am nevoie de fundita dar chiar stiu cum te simti insa detaliile sunt insuficiente iubita:* ia idi-u meu si vorbim mai multewinking fdidi_m

| gabytza387 a răspuns:

Am fost inselata si da am iertat dar na meritat dar acum nu mai pot sa iert orice ar fi pentru ca stiu ca se repetawinking

| dydy1 a răspuns:

Nu am fost si sigur nu as ierta.

| ovialex9 a răspuns:

Nu am patit! Si nu as ierta pentru ca pe cu rv a nu poti sa o faci femeie de casa!

| EUUUUUUUUUUUUUUUUU a răspuns:

Daca ai pana in 20 de ani nu ai dc sa il ierti :d nu se merita, sper ca te-am ajutat big grin

| Askaw0w a răspuns:

Nu deoarece poate sa mai faca odata acest lucru si...se obisnuieste asa eu iti zic sal lasi...big grin

| Hibriiiid a răspuns:

Nu.De ce se mai 'incurca' cu mine daca nu ii ofer tot ce vrea? Nu-i convine comportamentul meu,atitudinea mea,nu il satisfac? Okei,imi spune si punct.Din moment ce nu insel, am pretentia de a mi se oferi aceeasi incredere si acelasi sprijin. Daca ajunge in punctul in care sa ma insele, sa imi spuna si sa ne despartim.As suferi si eu, dar si respectivul, si nu are rost.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost si am incercat sa trec peste dar am realizat ca nu ma minteam decit singur.Am un orgoliu timpit ca jumatatea sa treaca peste inselarile mele si de cele mai multe ori mi-a reusit sau poate numai imi imaginez.

| Onutsaaa_6636 a răspuns:

Da am fost inselata.La prima abatere ii mai acord o sansa dar daca si a 2 si 3 oara deja e prea mult.