| anonim_4396 a întrebat:

Ati observat ca pe disney channel nu sunt dublate in romana serialele? Adica vorbesc in engleza.Intrebarea este de ce? Si cand vor fi iar dublate in romana? Daca stie cineva...

6 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

De obicei serialele de pe acel canal de televiziune sunt dublate in limba romana, tocmai pentru ca telespectatorii (care sunt in majoritate copii sa inteleaga ceva din film si fara sa citeasca sau fara sa cunoasca limba engleza). Probabil acum e doar o problema tehnica sau inca se lucreaza la dublarea in limba romana (daca e o serie noua de filme). O zi buna!

| mymy a răspuns:

Ba da suntwinking

| Instinkt a răspuns:

LA mine mere in romana uita-te ce televiziune ai iar daca ai digitala exista in telecomanda un buton pentru schimbare limbii al tau poate e pe engleza il apesi si dai l; a romana

| SwwaggBabee a răspuns:

Da am obeseravt si eu
si la mine sunt pe engleza si nu stiu dc...
si la vezina mea a fost pe engleza dar ei i sa modificat
la mine a tot ramas pe engleza
nu stiu ce sa fac

| cяιss a răspuns:

straight facetie poate.pe disney channel toate desenele la mine sunt in romana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca personajele nu sunt din Romania