| bxxt a întrebat:

Ati putea trai fara calculator si televizor?

Răspuns Câştigător
| Gândac a răspuns:

laughingSincer? As putea trai.
Nu as putea trai fara mancare, fara oxigen, fara aahee hee.
Fara parinti straight face.

Dar fara astea da.
Chiar daca acum mi se pare imposibil chestia asta laughing
Si ma mai gandesc cateodata ce au facut bunicii si stra-bunicii nostri laughing.

Daaar, doamne ajuta sa nu se intample sa fiu nevoita sa traiesc fara laughing.

Caa de la criza asta, nu stiu la ce sa ma astept laughing
Pa-pa!happy

77 răspunsuri:
| HotChoclate a răspuns:

Cu greu dar da.

| eusnualta_8950 a răspuns:

Logic straight face

| tymo20 a răspuns:

Fara televizor da. Fara calculator nu.Televizor am si pe calculator si ma uit online daca e ceva. Dar de calculator sunt dependent.

| 教皇 a răspuns:

Da :d

| Hhkc a răspuns:

Nuuuuuuuuu

| aumih16 a răspuns:

In ziua de astazi cam da poti trai si fara mai ales ca viata reala e mai frumoasa si unica nu e ca aia care o traiesti la televizor sau calculator aia este viata virtuala nu are legatura cu viata reala la aia macar vezi realitatea cat de cat dar la cea virtuala ma tem ca nu prea poti vedea asa multe ca in viata reala plus ca cu timpul calculatorul devine o unealta de manipulare cam asa si cu televizorul si ala la fel nu ofera ceva interesant mai mult prostii barfe scandaluri batai violente etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As putea trai fara orice, exceptand hrana, aerul si apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as putea obisnui daca as vrea intr-adevar, dar nu vreau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU

http://ascultamuzicanoua.blogspot.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 12 ani... daca dupa lista mea sar taia televizorul si calculatorul cred ca intr-o saptamana m-as putea obisnui cu greu avand in vedere ca nu e zi (cand sunt acasa) sa nu aprind calculatorul.acum daca ai calculator si NET de 1 an deja esti dependent. 1 ca sunt prea multe jocuri gen metin2. cs pe puncte.care creaza dependenta nu ca eu nu am fost de ambele. 2 ca odata cand ai gasit un fel de comunitate cu multi useri gen TPU. e greu sa stai fara sa mai intri.+daca mai ai un cont pe un traker iti iei si jocuri sa ocupii timpul liber in care ar trebui sa citesti o carte.sau nu stiu un fotbal cu prietenii.
eu sunt sincer si recunosc sunt dependent de calculator.de tv mai putin si ma doare si pe mine eu am 12 ani si sunt destul de plin avdn vreo 69-70 kgcrying eu mai ies pe afara cu prietenii mai joc fotbal. una alta dar tot mai mult stau la pc.rau e ca mai mananc si dulciurii.intrebare: are vreo legatura ca mama mea care tot la varsta asta era si ia cam tot la fel de plinuta? seman cel mai mult cu eabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer da, as fi foarte bucuroasa sa le pot arunca pe geam laughing.

| szaboeva a răspuns:

Ar fii greu, am 2 copii mici si pentru mine internetul e o relaxare.

| MissPink a răspuns:

1-2 zile dap... da` toata viata nopsad

| reluMS13 a răspuns:

Iti traiesc fara probleme, daca eu acum 4 ani am avut primul pc nici nu se pune problema si fara tv si fara mobil pentru mine tot aia e, dar e ceva ce trebuie de facut este sa nu te gandesti la aceste lucruri si sa ai ceva cu ce sa iti omori timpu, poate un programator sau cine stie ce electronist nu poate ca aia e viata lui, munca lui de o viata si ia intrat in sange dar sunt multi dintre noi care le este tot una

| Sandra_1848 a răspuns:

E cam greu... daca nu stai in fiecare zi te obisnuiesti... da cum sa nu vorbesti pe mess? Cum sa nu iti verifici mesaje de pe facebook?laughing

| Nuimipasa112 a răspuns:

Pai... fara televizor...parca da, dar fara calculator as murii!