| Aicilef a întrebat:

Ati scris pana acum vre'o poezie?(ma refer daca ati compus)

Răspuns Câştigător
| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Da! Foarte multe! uite pentru tine una:Este greu in asta lume
Sa ai un prieten anume,
Este greu sa crezi ca-l poti avea alaturi
Cand de fapt cu totii sunt niste jigodii.
Ai un prieten adevarat
Cand l-a greu te-a ajutat.
Este prieten cel ce stie
Ce inseamna cuvantul PRIETENIE!
E un cuvant greu,
Greu de dobandit...
Cum tot la fel de greu este
Ca cineva sa fie nascut spre a fi prieten.
Prietenia mea cu ea
Nu as da-o pe niciuna
Cu bune si cu rele
Cu certuri si zile grele,
Asa ca in familie.
Sunt mereu noi
Mai unite la nevoi...
Nu ne impiedica nimeni sa fim noi.
Este prietena mea!
Daca ne-am mai certat
Acum in schimb mi-a aratat
Ca insemn ceva...
Ca totusi cuiva ii pasa,
Ca nu sunt singura...
Si pot avea puterea sa ies din durere!

22 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mai multe. Am si publicat un volum. Acum lucrez la un al doilea volum.

| Gizăz a răspuns:

Da, am vreo două caiete.

| Petronela a răspuns:

Da am compus o poezie.

| asya a răspuns:

DA! Am scris cate o poezie pentru fiecare coleg de-al meu! Cand ma plictiseam la ore, asta faceam.Am scris o poezie chiar si pentru TPUlaughing

| Danitzu a răspuns:

Dapztongue...doar o poezie.in schim am facut mai multe compuneri faine. unele au fost publicate in revista scoliihee hee

| Danitzu a răspuns:

Schimb* blushing

| Quiss a răspuns:

Da, acum ceva timp.

| ZapaciLaa a răspuns:

Da.am compus 2. una cu titlul craciunul si una dragostea.

| cr1st1n1k a răspuns:

Datongue mai demult u?

| cryssu2008 a răspuns:

Da am compus. Ultima poezie scrisa de mine, se numeste "Ma caut" si o poti citit pe http://cristi-tanase.blogspot.com

| SwEEtGiRlZ a răspuns:

Da eu am scris o gramada de poezii si compuneri! Mi-am lasat imaginatia sa zboare unde numai cerul era limita!

| Pinkyyy;x a răspuns:

Da sincera sa fiu de cate ori eram suparata sau dezamagita puneam pana pe pix si scriam tot ce imi venea pe sufet dar in rima.si suna destul de bine. aveam un caiet in care scriam niste poezii micute.

| Cathy_5203 a răspuns:

Da am scris multe chiar de cand aveam vreo 10-11 ani (bine acum am 12) dar multe poezii le-am pierdut... dar prima poezie care am compus-o a fost despre mama, dar am piersut foaia pe care o scrisesem, dar e foarte frumoasa cu rime nu foarte reusite dar avea sens poezia...mama a fost foarte mandra de poezie!big grin

| LorReen a răspuns:

Dahee hee in clasa a4a cand dna. prof. de limba engleza era redactor la revista scolii. Ne punea sa compunem poezii pe diferite teme: 1/8 martie, primavara, de Pasti, de Craciun, etc. happy eu am compus o poezie despre mama de 4 strofe. happy

| schlau a răspuns:

Desigur.foarte multe.''viata de scolar'' -si nu sunt tampenii sunt reusite

| ServanaAtoni a răspuns:

Da.
mai multe

| Aicilef explică:

Cr1st1n1k.eu scriu poezii de cateva luni.sh vreau sa le public

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timide incercari de a compune, chiar si pe TPU, vezi bine. dar sunt poeti, care le au cu rima.nu...ca mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ,de multe ori .

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am scris.

| everythingwillbeokayx3 a răspuns:

Da.fac asta in fiecare clipa libera pe care o am.cu asta ma "hranesc", daca se poate spune asa. poezia este magie. cel putin asa ma mai alin eu.

| littlepink a răspuns:

Da.:X M-am reapucat de compus din nou.Am cateva poezii mai recente, multe fiind mai vechi de 1-2 ani :d