| Cristian2003 a întrebat:

Atunci cand o camera sau altceva explodeaza cel din camera este impins din cauza vantului?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cauza ca se creeaza presiune la explozia bombei.Brusc.Oricum,nu ti-e bine daca te loveste o astfel de presiune.Un fel de vant dar foarte puternic.

| Anonim693 a răspuns:

In bomba exista energie. Foarte multa. Din acea cauza explodeaza. Daca e plina cu energie si tot intra in ea atunci trebuie sa si iasa. Te aruna la distanta nu din cauza vantului. Din cauza socului si a energiei ce se afla in acea bomba sau indiferent ce explodeaza si care iese toata odata.

| raresandrey a răspuns:

Aici nu este vorba de nici un vant, este vorba de unda de soc care este provocata de energia eliberata cu putere din acel dispozitiv.