| Andy04 a întrebat:

Auziti ce inseamna MMORPG de la metin 2 ro? Stiti voi metin 2 actiunea orientala MMORPG

Răspuns Câştigător
| justagirlll a răspuns:

Un joc video de rol online masiv multijucator sau MMORPG (Massively multiplayer online role-playing game), este un joc pentru calculator si apartine genului MMO. Este un joc �n care un numar mare de jucatori interactioneaza unul cu altul �ntr-o lume virtuala. Ca �n toate jocurile de tip RPG, jucatorul �si asuma rolul unui caracter fictional (�ntr-o lume fantastica, de obicei) si preia controlul asupra actiunilor lui. Jocurile MMORPG se disting de cele tip single player sau cele din re? ea prin numarul de jucatori si prin faptul ca lumea persista de-a lungul timpului.

5 răspunsuri:
| matrixismyname a răspuns:

Mmorpg : massive multiplayer online role play game.

| UseR4EveR a răspuns:

MMORPG (massive_multiplayer_online_role_playing_game) eu am fost primul funda plz:X:X:X

| Ștef_6990 a răspuns:

MMORPG=Massive Multiplayer Online Role Playing Game.

| HoLloWerMaSk a răspuns:

MMORPG este o firma de jocuri care a scos metin2 si multe alte jocruti unele gratuite altele platite asta inseamna
.

| andreitare a răspuns:

Bai da puneti niste intrebari de te doare capul