| darcalex a întrebat:

Auzitzi... ce inseaman semnul ``anarchy``?

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Toti fraieri au cautat raspunsul in dex ca sa ia o porcarie de funda ...si nu s-au mai gandit ca tu ai intrebat de semn nu de cuvant rolling eyes

Semul Anarchy [a intr-un cerc] inseamna :
A-anarhie [un stat fara guvern si reguli in care oamneii se conduc singuri]
O [cercul] - Ordine

Adica pe total semnul anarchy insemna anarhie in ordinewinking

3 răspunsuri:
| lol1232 a răspuns:

Anarchy - anarhie

ANARHÍE s. f. 1. Stare de dezorganizare, de dezordine, de haos într-o țară, într-o instituție etc. 2. Atitudine de nesupunere, de indisciplină a individului față de o colectivitate organizată.

| Kandy a răspuns:

Anarchy - anarhie
ANARHÍE s. f. 1. Stare de dezorganizare, de dezordine, de haos într-o țară, într-o instituție etc. 2. Atitudine de nesupunere, de indisciplină a individului față de o colectivitate organizată.
happy

| Dayana14 a răspuns:

"ANARHÍE/Anarhie" s. f. 1. Stare de dezorganizare, de dezordine, de haos într-o țară, într-o instituție etc. 2. Atitudine de nesupunere, de indisciplină a individului față de o colectivitate organizată. – Din fr. anarchie.