| Flavianadx a întrebat:

Aveti colindatori care umbla pe strazi cu muzica la maxim? M-au trezit azi dimineata la 12. Ce urmaresc oamenii astia? Nu ii primeste nimeni si nici macar nu suna ca sa intre. Uneori mai iese cate un vecin sa-i injure. Au probleme mintale? Vor sa ajunga faimosi ca sa se haladeasca?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Isi pastreaza traditiile vechi, daca baga manele nu ii poti numi colindatori

| darrio2007 a răspuns:

Azi dimineata la 12, ce inseamna pentru tine?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt săraci.

| Flavianadx explică (pentru sadrian46):

Si se imbogatesc cu colinde? Ce-s Fuego?

| sadrian46 a răspuns (pentru Flavianadx):

Nu. Au ceva să pună pe masă de Crăciun.

| Catrice a răspuns:

Nu știu în ce orașe stați voi, da' sincer va compătimeschee hee eu abia dacă ii aud la ora 12 pe 24

| wildthing a răspuns:

Da chiar la asta ma gandeam si eu mai devreme...pana anul asta, chiar daca umblau cu cersitul (pentru ca exact asa vad eu colindul, ca pe o forma de cersit) macar galagia o faceau din gura si din diverse accesorii traditionale...acum ca la un semn, toti s-au dat pe electronice, umbla cu boxa-n traista, data la maxim.

| Iote a răspuns:

"Azi dimineata la 12"?
Ori asta noapte, ori azi la pranz.
Ora 12 nu este dimineata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 12 e dimineață?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am și eu specimene care de vreo 1 săptămână umbla prin cartier. Vin în permanență cu tobe și bat, apoi am văzut și cu boxa după ei. Aceștia nu sunt colindători, doar niște alcoolici în căutare să rotunjească veniturile pentru a cumpăra și mai multă băutură. Mie și la ora 9 dimineața mi-au dat deșteptarea "colindătorii" enervanți.
Dacă auzeam asta la ora 12 noaptea, pai sunam la politie. Noaptea dacă deranjează locatarii este contravenție și amenda poate ajunge pana la 6000 lei.

| Flavianadx explică (pentru anonim_4396):

Pai cine le da ceva? Umbla pe strazi de zici ca-s drogati si atata tot. Poate-s sado-maso si asteapta sa-i bata cineva laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un vecin de la mine de la etaj a pățit să primească amendă 6000 RON de la poliție după ce s-a îmbătat ca prostul, a dat muzica tare, a ieșit pe casa scării apoi a început să se dea în spectacol. Asta la ora 2 dimineața. Cineva a chemat poliția înaintea mea, însă s-a pus în gura cu polițistul. Politia zicea sa între în casa, intra pe moment, politia rămânea pe casa scării și el mereu tot ieșea și dădea nas în nas cu poliția. laughing până la urmă a stat în casa, dar 1 săptămână mai târziu vine și felicitarea prin Poștă. laughing amenda 6000 lei. laughing s-au înăsprit amenzile pentru tulburarea liniștii publice. De anul trecut parca.

| literallythesamebruh a răspuns:

La mine prin zonă nu se umbla cu colindul cu boxa. Și dacă s-ar umbla, cu siguranță aș fi recalcitrant cu ei dacă m-ar trezi din somn.

Răspuns utilizator avertizat
| ghetto1 a răspuns:

Eu unul m-am mutat in Brasov anul asta si au fost o satra de tigani 4 zile la rand cu capra in acelasi cartier, stau cate 30-50 de minute la 2-3 scari. Un terminat bate intr-o toba fara absolut nici cel mai mic ritm, un terminat fluiera ca ultimu' terminat si nici macar nu canta ceva. Am mai locuit si in alte orase, mai venea lumea 1 zi pe an cu capra, astia au venit de 4 ori intr-o saptamana. Tigani rupti de foame. Am trecut pe langa ei pe strada ca eram afara, aveam casti in ureche si ma uitam intentionat in cu totul alta parte si d'odata, ghici ce? un terminat de tigan vine alergand spre mine si-l aud prin muzica de la casti "baiatu, baiatu, alo, baiatu" voia sa-mi ceara bani fara sa ma fi uitat macar in directia lui sau sa arat ca-mi pasa de ei. Hoituri umane, cersetorie organizata, poluare fonica. Sper ca pe viitor sa faca ceva politia cu aceste dejectii ale societatii. Astia strang bani si seara-si cumpara etnobotanice si prenadez.