| sweetale12 a întrebat:

Aveti cont pe secondlife? cum e site-ul? ce poti sa faci pe site-ul respectiv?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap. O lume total diferita de cea reala. O lume mirifica ce tinde spre perfectiune. Fiecare isi da friu liber imaginatiei si construieste cladiri extraordinare si gradini superbe. Sint locuri goale sau putin populate in care gasesti linistea si frumosul pe care le cauti cind vrei sa te relaxezi si sa admiri o priveliste minunata. Si locuri aglomerate unde poti socializa ca si pe site-ul asta si unde poti cunoaste oameni din toata lumea. Si in plus de asta, iti mai permite sa faci si afaceri virtuale.

10 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Depinde. Multi spun ca e o a doua viata, dar mult mai frumoasa deoarece nu implica toate obligatiile pe care le avem in viata reala (asta daca te rezumi la nivelul de joc si nu devii obsedat, dar chestia asta o reiau mai tarziu). E un spatiu virtual, o platforma de socializare ca oricare alta *gen facebook, hi5 etc* dar ai la dispozitie si un avatar, un fel de personaj ale carei actiuni le comanzi chiar tu. Poti castiga/pierde bani (chiar si reali!), poti inteprinde afaceri, poti cunoaste oameni cu care sa socializezi si in final sa ajungi sa te imprietenesti cu ei chiar si in viata reala, poti avea o familie, un job, poti conduce, poti zbura - practic, poti face orice lucru doresti. Exista multe persoane care traiesc in viata reala de pe urma afacerilor pe care le au in cea de-a doua viata, iar un unele cazuri sumele sunt exorbitante.Cu toate astea, Second Life tinde sa depaseasca stadiul de joc, intrucat exista multe studii si psihologi/sociologi care afirma ca acesta poate crea dependenta, ajungand pana la stadiul in care poti spune ca traiesti ca sa joci second life.Ca si internetul si multele ore petrecute in fata ecranului, ajungi un obsedat, un om care nu poate socializa fata in fata, retras, un om real, in carne si oase, care traieste prin intermediul unei "papusi", fiind practic manipulat de aceasta.
Prietenul meu juca pana mai anul trecut Second Life, la un moment dat ajunsese un mic maniac, sambata si duminica nu mai iesea nicaieri, statea doar in fata lap-top-ului de dimineata pana seara, iar cand venea de la scoala pierdea toata dupa-amiaza si seara, uita sa-mi dea macar un telefon. A continuat pana cand i-am intrat pe lap-top, i-am schimbat parola si i-am sters programelul devil. Nu i-am mai dat parola de la lap-top pana cand nu s-a jurat ca nu se mai atinge de site-ul acela blestemat. Acum, nu stiu daca mai intra pe contul respectiv, nu era mare lucru sa intre pe mail si sa-si verifice noua parola si sa reinstaleze sl...hee hee
Orice-ai face, nu te lasa impresionata de ce gasesti in lumea aia, eu una am refuzat sa-mi fac cont...consider ca viata pe care o traiesc imi este de ajuns si in plus, e de mii de ori mai frumos sa traiesti pe pielea ta tot ce ti se intampla, si nu prin intermediul unor pixeli!
Succes!

| MyWorld_3947 a răspuns:

Buna! Nu am cont(am incercat sa-mi fac dar nu am reusit). Din cate stiu este ca in viata reala dar nai nevoie de mancarelaughingPoti face cam ce vrei tu.Nu stiu prea multe despre secondlife, ca nu am cont, dar stiu destule incat sa-mi dau seama ca este superb.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Pa, Pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stie cum se face cont pe secondlife?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite un cont: andreea yexil adeen

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un fel de gta numai ca nu trebuie sa faci misiuni... e ca o viata...doar ca fara job

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi face si mie cineva cont va rog?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit toate comentariile voastre referitoare la scond life as dori din inima sa incerc deoarece sunt foarte curioasa, sincer am sa am grija sa nu devin dependenta pentru ca mi sa mai intamplat sa fiu dependenta de un joc imvu, cand ma sculam direct pe butonul de la pc apasam sa intru in jocstraight face dar m-am invatat minte tot la fel cand mi s-a furat contul de atunci am lasat-o mai moale si am incercat sa nu mai am incredere in oricine cum faceam inainte, asa si inca ceva nu merge sa imi fac cont pe second llife nu stiu dcstraight face ma poate ajuta cineva va rog? id: dolce_angeletto_crys

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine imi poate spune si mie cum fac sa imi fac prieteni, sa'mi gasesc un job sau sa construiesc.eu sunt mai noua in ''lumea asta'' si nu prea stiu mai nimic.multumesc anticipat!