eileen
| eileen a întrebat:

Aveti ticuri verbale? Intrebati-va prietenii sau familia daca au sesizat asta, pentru ca de unul singur e mai greu sa te analizezihee hee

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Eu am observat ca folosesc destul de des "Oricum". Oricum, incerc sa ma controlez si sa scap de el.

10 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Da, am unul. E necesar sa-l spun? Tu-l stii oricumlaughing

Anna
| Anna a răspuns:

Eu folosesc des "mai" si mai spune-mi tu..ca ma cunostitongue

Anna
| Anna a răspuns:

Asa, bine ca mi-ai spuslaughing Mai folosesc si "nu cred" sau "nu pot sa cred" si "in fine"

eileen
| eileen explică:

Ticurile mele verbale ar fi "taci", "hai sa-ti spun", "lasa-ma", "eeeee" si... o sa mai afluhee hee

| Dara a răspuns:

Nu-mi pot da seama, doar presupun ca folosesc prea des "in fine", "as..."(as vrea, as face). In fine happy, acum voi incerca sa corectez acest aspect!

| MihaiA a răspuns:

Nu cred sa am vreun tic verbal... insa nu prea pot sa ma abtin cand sunt intrebat ce faci raspund fac flama rolling on the floor [ e o poanta intre prieteni ] tongue

| Paula a răspuns:

Am mai multe laughing " ce insinuezi?", "de ce "," pai" si etc, tot banalitati oricum happy

| alexutza_4406 a răspuns:

Eu nu am nici un tic...eu vb f repede de multa lume la prima faza nu stie ce vb, daca romaneste sau o limba necunoscuta happy... dar aveam o prietena care ma enerva f tare cum vb...de exemplu zicea: "Ieri am mers la film cu..."...si dupa ce zicea propozitzia zicea inca o data "am mers"...si asa cu toate propozitzile. Repeta mereu verbul principal din propozitzie si cand o certam sa nu mai faca, zicea ca nu face asa ceva...tongue

| nebucadnetar a răspuns:

In general cam toti oameni avem cite unul sau mai multe ticuri verbale dar care difera de la om la om

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am ramas cu ticul verbal: "mancati-as" de cand faceam misto happy dar il folosesc numai in gluma happy si numai in preajma prietenilor, nu a sefilor rolling on the floor