| DaDuSH a întrebat:

Azi noapte am visat ca vine apocalipsa... :-s credeti ca are legatura cu cutremurul din China?
mai exact profesorul de biologie mi-a spus ca vine, apoi a intrat o femeie in clasa si a strigat : "apocalipsa! apocalipsa!"

6 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Cutremurul a fost in Japonia, nu in China. Cat despre vis da...sigur e posibil.

| KoreaJapan a răspuns:

confused Apocalipsa mai exact este sfarsitul pamantului si asta se va intampla cand soarele va fi prea puternic,iar din cauza asta vom ddeveni asemenea lui venus, fara vreo dovada ca a existat vreodata viata acolo. Este adevarat ca soarele se dilata pe zi ce trece, insa pana ajunge la o asemenea putere va trece vreo 300 de mil de ani. Asta daca n vine vreun meteor atunci asta e... insa ce ai visat tu nu a fost ceva paranormal. tu te-ai gandit prea mult la acea zi,mai exact la ce s-a intamplat si dupa cum sti, encefalul lucreaza in continuare noaptea(constientul) si asa a aparut in,, vis'' ce te tot gandeai in ziua aia. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Joanne a răspuns:

Sincer am visat si eu asta si cunosc si alte persoane care au avut vise asemanatoare.
Nu cred ca are legatura cu ceea ce se intampla acum neaparat. Cred doar ca se vorbeste prea mult in mass media despre acest subiect, iar noi ajungem sa ne gandim la apocalipsa, involuntar sau nu. De aceea visam.
Asta e parerea mea...

| JesterRO a răspuns:

Japonia, nu China.
Nu exista superstitii. Poate telepatie, ceva supranatural.

| PCDemon a răspuns:

Cred ca exagerezi ( personal ).
Poate inventezi. Apocalipsa poate veni si in secunda urmatoare, depinde.

Numai D-Zeu stie!(plus ca ar trebui sa ne ingrijim tara asta ''minunata'' putin mai mult!).