| PanteraRozz a întrebat:

Broasca testoasa este reptila sau amfibiana?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Broasca testoasa este o reptila renumita atat pentru structura carapacei cat si pentru viata lunga pe care o duce. Sunt sute de specii de broaste testoase pe glob, de la cele mai mari din insulele Galapagos, ce pot ajunge pana la 2 metri si jumatate, pana la cele mai mici de numai 10-15 cm. De-a lungul timpului a fost studiata carapacea broastei testoase, ea fiind un scut ce le apara de pericole.
=>este reptila
funditabatting eyelashes?

10 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Clasa Amphibia (amfibieni, batracieni) - in stare adulta, traiesc in doua medii: in apa si pe uscat; sunt legati de mediul acvatic prin reproducere, in aceasta categorie intre si broasca testoasa.

| MrsBrunetzyka a răspuns:

Reptile xD

| darielle a răspuns:

Broasca-țestoasă este o reptilă din ordinul Testudines.

Sper ca te-am ajutat!
happy

| darielle a răspuns:

Broasca-țestoasă este o reptilă din ordinul Testudines.

Sper ca te-am ajutat!
happy
Funda?

| coralia_5862 a răspuns:

Sunt reptile tongue fundita?

| coralia_5862 a răspuns:

Este reptilawinking fundita?

| alexandru999 a răspuns:

Este amfibiana

| SVD a răspuns:

Este reptila

| klaudytza a răspuns:

E reptila poti sa cauti pe ereferate.ro si sper ca nu ai glumit cu fundita

| uNNiqUe8 a răspuns:

E reptila funda?