| bubulikutza a întrebat:

Am 10 ani si nu stiu ce sa fac, ma plictisesc mereu. Va rog vreau sa imi enumerati cat mai multe activitati care le pot face la varsta mea.Va rog, urgent.

Răspuns Câştigător
| AlexanderChristianFenty a răspuns:

La 10 ani ai acces la internet, ce vrei mai mult? la varsta ta ma axam mai mult pe scoalahappy, si cred ca si tu ar trebui sa faci la fel, nu cred ca e o urgenta asta, mai ai putin si iei vacanta!

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu la varsta pe care o ai tu citeam foarte mult. Avand timp liber si adorand sa citesc devoram cateva carti bune in fiecare zi. Si imi placea sa pierd timpul pe atomic. Dar bineinteles aveam grija ca asta sa nu imi deranjeze timpul pentru invatat. Imi organizam timpul incat sa ma pregatesc pentru scoala si sa ma si simt bine.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu inteleg de ce este asa urgent! In fine... Poti invata Yoga, care te poate ajuta la multe.
http://www.eva.ro/......22634.html
http://www.dieta-slabire.com/......i-mentala/
http://www.sanchi.ro/view_video.php?viewkey=565f0755e035597f8d22

Elianna
| Elianna a răspuns:

M-am uitat peste intrebarile tale (si oricine poate s-o faca) si am vazut ceva ce nu este in ordine. Intr-o alta intrebare spui ca ai 27 de ani, in alta ca ai o nepotica de 10 ani si acum spui ca ai 10 ani! Minciuna are picioare scurte si te faci singura de ras! De fapt tu esti adulta si vrei subiecte de la noi pentru revista ta pentru copii! Asa-i? Si mai ai si ceva cu adultii! Adica cei care-si pierd din timpul lor ca sa te ajute pe tine! Pai mai meriti tu ceva? Eu personal ti-am raspuns detailat la celelalte intrebari, dar vad ca mi-am pierdut timpul de pomana! Altadata ...pas!

| cornculapte a răspuns:

Citeste "Vrajitorul din Oz" sau "Pinocchio" sau joaca-te cu papusile, sotron, de-a v-ati ascunselea, leapsa, etc.

| ELD a răspuns:

Volei, tenis, desenat, cantathappy...inventii de jocuri spre exempluhappy...bicicletahappy, cheama`ti prietenele si jucati`vahappy

| ChocolateDroid a răspuns:

Hmm... Ce faceam eu la 10 ani?
Pai atunci nu era la moda netul deci mai mult timp ma jucam pe afara cu prietenii mei. Atunci copiii nu erau chiar atat de moderni.
Multi copii de varsta ta se gandesc numai la prostii, mai ales fetele care incep de la aceasta varsta sa se machieze.
Pe atunci mergeam in excursii, la picnic, cu cortul, la bunici la tara deoarece ador natura, la teatru, in parc, la mare etc.
Cred ca trebuie sa iti traiesti copilaria si sa profiti cat poti deoarece cand vei creste, vei dori sa dai timpul inapoi.
Succes si nu te maturiza ca vei avea timpwinking

| Misha_1025 a răspuns:

In primul rind scoala dupa care apucate si tu de un sport care sa-ti caracterizeze personalitatea, dar la 10 ani sa navighezi pe site-uri de acest gen... oricum nu sunt in masura sa judec. Fa exact ceea ce-ti place dar ti-as recomanda, totusi, SPORTUL asta recomand si copilului meu de 8 ani sa faca.

| bubulikutza explică:

@misha dar nu inteleg ce problema ai tu daca eu stau pe acest site? copiii de carsta mea nu au voie, sau ce? prea destepti va credeti voi, adultii.

| lena_7423 a răspuns:

Deseneaaza joacate cu prietenii ocupate cu sportu.