| ionika a întrebat:

Ma cam plictisesc si nu prea stiu ce sa fac.Sunt in clasa a-3 a si am 9 ani apoape 10, si as vrea idei pentru niste activitati de varsta mea.nu prea am ce face.Va rog vreau multe raspunsuri urgent. Dau funditahappy

19 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Offf...citit:bifat,jucat:bifat.Altceva deci.thinking Deseneaza, picteaza.Creaza ceva pentru mama ta, fa teme, asculta muzica si danseaza, iesi cu fetele sa va jucati in zapada, aranjeaza-ti parul, uita-te la televizor, sunt multe lucruri pe care ai putea sa le faci.

| LoveForShania a răspuns:

Ce raspunsuri ati dat uniistraight face
Are 10 ani dragi utilizatori TPU. nu cred ca se mai joaca cu papusile. sau ca sta si se uita la desene animate straight face
In ziua de astazi nu va mai dati seama ca fetele/baietii cresc si nu mai sunt cu papusile si masinutele!
Eu una la 10 ani iarna, nu ma jucam cu papusile sa fi sigura (cred ca numai pana la 8 ani ma jucam. de la 8 incolo ma plictiseam cu papusile), stateam pe net. cica o ora pe zi laughing Stateam cate 4-5 ore... Citeam reviste,, feminine''. Astea :: cu Beyonce, Britney Spears straight face Deja eram domnisoara in toata firea rolling on the floor
Ma machiam, imi faceam manichiura, si nu ma faceam cu machiajurile si ojele mamei laughing Aveam truseeee intregi. Cate 20 de sticlute cu oja (violet, rosu, roz cu sclipici, albastru.cate si mai cateee), 4 truse de machiajuri.
Mergeam cu mama in mall si imi cumparam haineeee parfumuri etc. Nu mai eram cu jucarii si chestii. varzaaa
Deci ma imbracam cu :: blugi stil skinny (Adica blugi stramti). papuci la moda din astea :: botine. Multeee :Xlove struck:X

Abh
| Abh a răspuns:

Nici unui copil nu ii strica sa faca miscare, ai putea sa faci un sport. Fetele mele merg la inot.

| Amrita a răspuns:

Buna! :* Eu iti recomand o carte.de la editura RAO. se numeste "Trucuri pentru acctivitati de vacanta". Eu te asigur ca iti va placea. Ai acolo o multime de ideei dragute. Si mie imi place big grin.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

In primul rand nu mi se pare normal ca la varsta ta sa stai la pc toata ziulica pe mess si alte situri nepotrivite.Mergi in parc cu prietenele, invata sa mergi cu rolele, bicicleta, mergeti la cumparaturi, intra intr-un club de activitati diferite, asculta muzica, joaca-te cu papusilehee hee mergi la piscina, joaca-te si cu parintii de ex monopoly, scrabble, domino, remy.cheama-ti prietenele acasa peste noapte si face-ti cu randul cand la una cand la alta, fa-ti prieteni, mergi in vacante pe la bunici, citeste o carte interesanta...mai gasesti tuwinking

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Machiaza-te cu cosmeticele mamei talewinking sau chiar roag-o pe ea sa te invete, uita-te la un film de comedie

| just|breathe a răspuns:

Fa prajituri...de exemplu, clatite smug, nu sunt asa de greu de facut.Ai putea juca Conquiztador, pot sa zic ca e un joc educativ...

| BuBuLyNa a răspuns:

Documenteaza pe internet de exemplu despre cosuri, despre cometice, inaltime, greutate, ect sunt foarte multe pe care ar trebui sa le stii sau daca nu ai rabdare iesi la plimbare cu prietenii vorbiti la telefon, joacate tot felul de jocuri pe google uite iti dau unu pe care poti sal gasesti pe google SecretBuilders.

| andalu a răspuns:

Descopera pasiunea cititului si energia si bunadispozitie pe care ti-o confera practicarea unui sport!

| Allegria a răspuns:

Fa sport...
incearca volei
big grin

| poechce a răspuns:

Eşti cam micuţă. Ai putea încerca să citeşti o poveste, să vezi un film gen desene animate, să te joci cu jucăriile(cam asta face fetele de vârsta ta).
Baftă:* Te pup.

| ionika explică:

Da alecsa dar tocmai am citit. vreau o activitate mai educativa.nu vreau sa ma joc, deoarece si asta am facut ieri m-am jucat. vreau sa fac ceva.

| ionika explică:

Pai nu prea pot sa iei pe frigul acesta si prietenele mele nu prea au chef sa le sun. le-am sunat.alte acivitati?sad

| ionika explică:

Vreau ceva mai aducativ.sunt singura acasa si nu ma machiez la varsta mea.

| ionika explică:

Mai vreau rasp pentru ziua me maine.plzzzzzzzzzzz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut ionika. esti baiat sau fata? ai putea citi niste carti pentru varsta care o ai.basme, aventuri, legende.pa net poti sa te joci jocuri usoare, dar nu mai mult de o ora pe zi.desene animate, o ora pe zi.si altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut ionika happy. Nu ai mai intrat pe chat...imi poti trimite un mesaj pe privat cand intri, si am sa fiu acolo daca sunt la pc. Imi pare sincer rau ca nu am mai discutat, deoarece la varsta ta esti foarte coapta la minte happy>
Cat despre ce sa faci : da-i drumu` la muzica, si incepe sa dansezi:X:X, sa canti... n-ai cum sa te plictisesti. Eu dupa la 8-9 ani, luam ceva in mana si incepeam sa cant, sa dansez:X:X.

| xoxo_6268 a răspuns:

Fii activa pe TPU big grin

Lasand gluma la o parte ai putea invata niste jocuri amuzante care sa-ti dezvolte inteligenta si sa te relaxeze in acelasi timp. Ai putea sa-ti chemi niste prieteni si jucati monopoly, sah, etc. Sau te-ai putea plimba impreuna cu prietenii, natura e foarte frumoasa in acest anotimp si daca ai camera de fotografiat ai putea face niste instantanee dragute pe care sa le ti intr-un dosar. De asemenea, ar fi amuzant sa petreci mai mult timp cu familia, bunicii eventual si sa-i rogi sa-ti povesteasca aventuri din tineretea lor. Sunt o gramada de lucruri cu care iti poti umple timpul, ai putea cosi haine, sa vizitezi un orfelinat impreuna cu parintii si eventual sa donezi cate ceva ( eu am facut asta si m-am simtit foarte bine dupa ) sau le-ai putea propune profesorilor / invatatorilor sa organizeze o excursie in aceasta perioada.
Ai putea citi o carte pentru varsta ta sau ai putea sa urmezi cursuri de dans, arte, etc. Sper ca te-am putut ajuta.

| xoxo_6268 a răspuns:

Fii *