| crynwtza a întrebat:

am 13 ani si sunt cam stangace (la figurat), am doua picioare stangi sunt neindemanatica si sunt sagetator. chiar nu stiu ce sa fac adica toata lumea ma ia de fraiera si toti rad de mine. ce sa fac? ceva incurajari?

7 răspunsuri:
| sutinoo a răspuns:

Pune zodia pe ultimul loc, chiar nu sti in ce ascendent e ascendentul tau laughing
Parerea celor din jur e mai putin importanta, dar daca pe tine te ating atunci ia atitudine, daca esti "stangace" exerseaza pana devi "dreptace". Imbunatateste-ti stima de sine, pune pret pe calitati si nu pe defecte, unde crezi ca gresesti, repara.

| Deleb a răspuns:

Si eu sunt sagetator, cam la fel de obicei imi cad lucruri din mana, nu le apuc bine, pierd mereu obiecte.dar nimeni nu-si bate joc de mine. Nu te simti prost, exista cursuri de maniere. O zi buna!

| CosminRR a răspuns:

Aoleu! 2 picioare stangi?rolling on the floor))
"ce sa fac? ceva incurajari?"
Da! Nu mai pune intrebari tampite! Te faci si mai rau de c****
Si care e treaba cu zodia sagetator?!laughing))

| Iulia20 a răspuns:

Pai ignorai fi tu insuti ce conteaza daca unii nu te plac cauta pe cineva cu care sa te intelegi si nu-i baga in seama... sper ca te-am ajutat succes!winking

| danisam a răspuns:

Tot ce conteaza e ca tu sa te placi pe tine insuti si sa pari sigura pe tine chiar cand crezi ca o dai in bara.

| DeeeaLoveSP a răspuns:

Sunt sigura ca nu esti stangace in fiecare lucru pe care il faci! Si fii sigura ca nu doar tu esti stangace, toti sunt mai mult sau mai putin sau poate tu iti vezi doar defectele tale. Si eu sunt stangace si lucrul acesta ma caracterizeaza, mi-am facut o "reputatie" cu ajutorul lui si am invatat sa o consider o calitate, astfel si cei din jur acceptand'o si chiar placand'o. Nu e usor sa fii stangace, dar este bine ca nu suntem toti la fel. Stai lunistita, va trece de la sine, cu timpul. smug Fundita? puppy dog eyes

| aldin a răspuns:

Fii tu insuti, e cel mai important; conteaza prea putin "perfectiunea" altora si tine minte ca stangacia ne face oameniwinking