| selly000 a întrebat:

Da,tot eu sunt! Presupun ca toti v-ati confruntat cu problema asta, cu "prima zi de liceu".De aceea vreau sa aud de la voi cum a fost...Eu sunt o fire retrasa,neindemanatica,impiedicata,aiurita,ametita, cu doua picioare stangilaughing...Si nu cred ca o sa ma integrez.Pentru ca de fiecare data,cand imi doresc ca totul sa iasa perfect,sa fiu vazuta bine de ceilalti,si sa fac o impresie buna,o dau in bara rau de tot,si de aceea sunt mai tot timpul incordata, si nu stiu ce sa fac! Daca m-oi face de ras pe acolo? Vreau sfaturi! Va rogg!

2 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Nu o sa te faci de ras.O sa te obisnuiesti cu colegii si totul o sa fie ok.

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Si eu am trecut prin asta.Am avut aceleasi impresii ca tine.Dar mi-am gasit piciorul drept in prietena mea cea mai buna, care tot la liceu mi-am facut-o.Desi credeam ca va fi un an groaznic, clasa a 9 a a fost cel mai tare an de scoala.Important nu e daca esti stangaci sau nu, ci sa gasesti prieteni cu care sa imparti cam aceleasi hobby-uri, aceleasi gusturi, si de integrat te vei integra cu siguranta mai repede daca iti gasesti un grup de prieteni cu care sa stai. Sper sa-ti placa si tie la fel de mult, si sa-ti faci multi prieteni.