| DanutzzaMaria99 a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa imi cumpar un caine. Stau la apartament si nu stiu ce sa aleg dintre:
- Basset Hound
- Jack Russell Terrier
- West highland terrier
Va rog sa imi spuneti care rasa de caine e potrivita.

2 răspunsuri:
| FunKyPunKyGirl a răspuns:

Nu`ti lua caine. asta e un sfat. o sa te plictisesti sa-l plimbi cand vrea. o sa te trezeasca dimineata ca vrea afara o sa vezi. dar daca tot vrei ia`ti West highland terrier. dar sa ai grija de el sa nu se apropie de alti caini sa nu ia purici dupa aia greu mai scapi de ei si din casa.

| Amy1 a răspuns:

Eu iti recomand un West Highland Terrier. Traieste intre 13-14 ani.Este o rasa blanda si numai buna ca animal de companie.eu as spune ca e o idee destul de buna sa te si informezi.Fiecare rasa are nevoi speciale, de care trebuie sa ne ocupam in calitate de stapani.