| DanutzzaMaria99 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un caine. Eu stau la bloc. Am 2 intrebari:
1. Ce rasa sa aleg? Jack Russell Terrier; West Highland White sau Beagle? De ce?
2. De unde as putea cumpara?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, dar este nevoie de mult mai multa responsabilitate la bloc decat la casa sau vila. Chiar si la aceasta multa responsabilitate o sa tipe parintii la tine ca face numai rele si altele, si ii trebuie mereu : mancare, curatata cusca, schimbata cusca, curatare si multe altele. Nu e asa usor sa ai grija de un caine, crede-ma. Cand o sa ai unul (intr-un fel sau altul) dupa vreo maxim 2 ani te enervezi de moarte.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Nu ti se potriveste un caine pentru ca stai la bloc.
2. Nu ai spus in ce oras esti ca sa stiu ce magazin sa iti zic ca daca tu esti la Constanta sa zic si iti zic unul in Arad nu iti convine.
3. In locul tau as renunta la aceasta dorinta.
4. Daca tu ai fi eu si eu as fi tu ti-as da funda.

| DanutzzaMaria99 explică (pentru anonim_4396):

Nu o sa renunt niciodata la aceasta dorinta. Iubesc cainii si imi doresc foarte mult unul. Si daca stau la bloc nu inseamna ca este interzis sa ai un cainewinking...nu iti dau fundita...astept un raspuns mai bun

| anonim_4396 a răspuns (pentru DanutzzaMaria99):

Mersi de Funda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DanutzzaMaria99):

Ok, dar este nevoie de mult mai multa responsabilitate la bloc decat la casa sau vila. Chiar si la aceasta multa responsabilitate o sa tipe parintii la tine ca face numai rele si altele, si ii trebuie mereu : mancare, curatata cusca, schimbata cusca, curatare si multe altele. Nu e asa usor sa ai grija de un caine, crede-ma. Cand o sa ai unul (intr-un fel sau altul) dupa vreo maxim 2 ani te enervezi de moarte.