| DanutzzaMaria99 a întrebat:

Am achizitionat un notebook si as vrea sa am internet. Trebuie sa cumpar un modem sau un router wireless? Vreau sa prind net in vacanta la mare. Din cate stiu nu pot lua cu mine wireless-ul nu?

Răspuns Câştigător
| Zapa12 a răspuns:

Nu poti sa iei wirelessu' cu tine pentru ca in el o sa bagi cablul de net. Poti sa iti iei de la reteaua de net pe care o folosesti un stick de net, nu stiu sigur cum se numeste dar poti sa intrebi asa.Eu sunt la RDS si platesc in plus 10 lei pe luna.Intradevar,viteza este mult mai mica. ceva gen 10mb/s, dar poti sa prinzi net peste tot fara fir.