| SweetChildOAxls a întrebat:

Am avut azi test la biologie, si una din intrebari era cam asa :
Daca un copil primeste o palma (cu multa forta)in portiunea lobului parietal si lobului occipital, ce i se poate intampla(care sunt consecintele)?
nu am stiut ce sa ii raspund, dar mi-ar placea totusi sa stiu raspunsul.

Răspuns Câştigător
| andrey23 a răspuns:

Lobul occipital este folosit pentru vedere. deci poate avea probleme cu perceperea imaginilor pe viitor. + forta mare a loviturii exercita o presiune mare asupra craniului(contuzii, vanatai etc) deplasarea creierului in interiorul craniului si lovirea acestuia de perete poate duce la alte leziuni depinzand de zona loviturii happy

3 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Face auuuuuu!

| ganton a răspuns:

Se transforma in ala de zice "nu stiu!"

| bcd a răspuns:

Nu poate sa-ti dea test din ceva ce nu ti-a predat.happy