| Deutsa56 a întrebat:

Am de facut un proiect la fizica power-point cu tema: De ce este importanta fizica in viata noastra? Nu am idei.Ma ajutati? pls. Funditahappy

Răspuns Câştigător
| Oproo a răspuns:

Pai spune si u ca te ajuta la multe lucruri in viata sau ca viata noastra este plina de fizica atunci cand mergem, atunci cand punem frana cu masina/bicicleta (inertia) cand ne cade un mar in cap (gravitatia, / daca vrei sa fie si haios) si iei cartea de fizica si gasesti pentru fiecare "fenomen" cate un exemplu din viata de zi cu zi si la sfarsit descri unele intamplari in viata care au depins de fizica... poti sai pui titlul Fizica in Viata/ sau /Fizica de zi cu zi / sau / Fizica si viata/ vezi tu! ps: daca te-am ajutat funda!winking