| Alle_3893 a întrebat:

Am descarcat Photoscape.cand il accesez din calculator imi spune ceva de genu:

The publisher could not be verified.Are you sure you want to run this software?
Ce inseamna?

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Asa spune cand deschizi programul! Editorul nu a putut fi verificat.Sunteţi sigur că doriţi să executaţi acest software? DA click pe OK si intra in program. Nu este nici o problema dar daca vrei sa-l faci sa dispara intra in
Panou de control->Sistem și securitate->Centru de acțiune ->Modificari setari Control cont utilizator(stanga sus)-> Aici tragi cu mouse-ul in jos de bara verticala pana la ultima de jos in care scrie: "Nu doresc niciodata notificare cand:
-Programele incearca sa instaleze software sau sa faca modificari computerului
- Fac modificari la setarile Windows". Apoi click OK
Daca nu te descurci vezi video
Http://www.videotutorial.ro/? p=2144
Bafta! (REPET ->nu este o problema, il poti lasa si asa)

| Eღilia62 a răspuns:

Creatorul aplicatiei nu a putut fi verificat.Sunteti sigur ca vreti sa rulati aceasta aplicatie?
Adica aplicatia nu provine dintr-o sursa sigura.Dar asa apare la multe programe, daca ar fi sa ma iau dupa afimatia asta n-as mai rula niciun program...

| kurinkita a răspuns:

Inseamna ca cei de la Microsoft n-au chef sa verifice toti producatorii de software. Apare la multe programe si e perfect normal. I se zice UAC (User Acces Control).

| Burzea a răspuns:

Editorul nu a putut fi verificat. esti sigua că doresti să executi acest software? funda|?|

| Alle_3893 explică:

Si daca dupa ce apas YES spune,, error installed''' ce sa fac?

| AlexMilotin a răspuns:

Inseamna ca alt tau calculator nu recunoaste producatorul programului. Daca tu stii ca e ok si ca nu e vreo clona piratata atunci nu ai de ce sa iti faci griji. Poti sa il rulezi fara probleme.

E pur si simplu o problema Licenta happy

| zmeurica90 a răspuns:

Cred ca vine de la antivirusul tau. Nu l.a putut verifica, dar apasa YES pentru ca am 100% incredere in programul asta. bafta

| AlexandruSSll a răspuns:

Asta apare cand rulezi un program ce nu este 'familiar' sistemului.Adica ori e instalat pentru prima data, ori nu e in totalitate compatibil.
Iti sugerez sa urmezi urmatori pasi:

Deschide internet Explorer
Tools -> Internet options
Click on Security tab
Click pe custom level button
iar sub "Launching applications and unsafe files" da click pe enable.

| DennDenniii a răspuns:

Nu poate fi verificat. Esti sigur ca sa-l descarci?
sper ca am fost destul de explicita!