| cooldreams a întrebat:

Am downloadat de pe net un sezon dintr-un serial si nu pot citi subtitrarile, sunt de format srt. Ce progam as putea folosi? Are vreo imprtanta ca le vad pe Winamp si nu pe Media PLayer?

4 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Dar si Media Player citeste subtitrarile. Trebuie sa ai instalat codecul VobSub (e free) si ambele fisiere (.avi si.srt, doar.srt citeste) sa aiba aceeasi denumire, identica identica tongue

| dannyel86 a răspuns:

Si la Winamp (care e pentru muzica) si la Windows Media Player (pentru secvente fara subtitrare) e dificil sa urmaresti filme, daca le vrei cu subtitrare. Poti incerca, cum s-a spus deja, Bs Player, sau VLC, Smplayer. Vlc are si codecuri pentru foarte multe formate video. Subtitrarea.srt e unul dintre cele mai uzuale formate, iar videoplayerele le incarca fara probleme. Nu folosi programe care nu sunt, in principal, create pentru filme.

| Dannycsa a răspuns:

Nu stiu ce sa zic incearca pe GOM Playerhappy

| Kream a răspuns:

Trebuie sa ai B.S. Playerwinking