| sixtythree a întrebat:

Am hard nou in PC de 40 GB pentru. ca pe cel vechi mi-a fost imosibil de formatat la instalarea windows-ului. Am dus Pc-ul la cineva care se pricepe la treaba aceasta dar la fel mi-a zis, ca nu se poate formata, si acum am un hard mai mic. Cel vechi, eu va spun cum scrie pe el, nu ma prea pricep, e, DiamondMax Plus 9 80GB ATA/ 133HDD. Am instalat cam de multe ori windows-ul pe asta vechi, poate ca e si asta problema. Exista posibilitatea de a-l putea formata si sa-l leg impreuna cu cel nou la PC? Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Poţi înstala încă un hard fără probleme. Condiţia este să fie funcţional.

| vader a răspuns:

Da, il poti folosi daca mai este bun. Iti mai trebuie un cablu banda si il conectezi pe IDE2, cam toate placile de baza au doua IDE-uri, asta in ideea ca pe primul cablu ai conectat unitatea optica si hardul cu sistemul de operare.

Întrebări recente