| Florinaaaaaaaa a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru! Maine este "Ziua Internationala a Holocaustului" si trebuie sa prezint la scoala ceva...un desen,o macheta sau orice altceva, dar original. Imi puteti da cateva idei despre ce as putea sa fac si cum?
Dau funda si vot!
Va rog mult sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti realiza un desen cu:
-Hitler purtand insemnul nazist pe piept
-caile ferate(trenurile) care era menite sa-i duca pe evrei spre camerele de gazare sau tortura(in acest desen poti prezenta si o scena impresionanta-un copil care este despartit de mama sa(smuls din bratele mamei sale) de catre un subofiter nazist
-poti realiza un desen care sa reflecte chinurile suferite de evrei-de exemplu-un desen cu oameni subnutriti(fff slabi)-care ar prezenta lipsa hranei si a apei din buncare sau un morman plin cu schelete umane(din camerele de gazare si nu numai)
-evrei care muncesc sub insemnul nazist batjocoritor:''Munca va elibereaza''
Poti gasi imagini pe google referitoare la cea ce ti-am descris eu(doar tastand unele cuvinte) si aici vei gasi o mai buna inspiratie-spun INSPIRATIE-pentru ca ma refer la INSPIRATIE REALA(pozele refleca realitatea cruda de atunci-EXACT ceea ce trebuie tu sa prezinti la scoala).
Funda?

| Florinaaaaaaaa explică (pentru anonim_4396):

Esti cea mai tareeeee! Multumesc enorm de mult! :*:* Iti dau funda, normal :o

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florinaaaaaaaa):

Cu multa placere! :*:*