| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Am o curiozitate. Aparatul foto te face să pari mai gras? Adică, unele persoane ies puţin mai grase în poze datorită aparatului?
Ştiu că nu sunt cea mai fotogenică persoană, însă în unele poze faţa mea pare mai grasă decât în realitate. Mă uit în oglindă, din mai multe posturi şi mă folosesc de 2 oglinzi pentru a mă vedea din fiecare unghi şi nu mi se pare că arăt aşa cum sunt în poze.
Vreau doar să ştiu dacă e adevărat.

3 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Unele da, depinde de obiectivul aparatului. Avand in vedere ca lentila este circulara, la unele aparate, centrul pozei se lateste putin.Am experimentat pe propriul aparat si uneori lateste imaginea, insa foarte putin.

| AndreiNorbi a răspuns:

Depinde de aparatul foto, poate are ceva probleme

| VicTeodor a răspuns:

Nu-i adevarat, depinde de fotograf si de unghiul din care esti pozat/a.

Întrebări recente