| anonim_4396 a întrebat:

Eu pur si simplu nu stiu cum arat in realitate. Cand ma uit in oglinda normal, adica cam la 40 cm departare de ea, nu stiu cum, dar lumina mi se vede pe langa fata, iar trasaturile mele masculine nu exista. Am fata mai grasa si ochii mei par mai apropiati intre ei. Daca ma apropii de oglinda am trasaturi masculine, un maxilar pronuntat, ochi frumosi, etc. Daca ma dau la cativa metri de ea din nou ma vad bine. Doar la distanta aia la care se uita orice om normal intr-o oglinda ma vad urat cu spume. in alte oglinzi ma vad ok si la distanta aia, dar am impresia ca asta e blestemata. Eu cum arat in realitate? In poze mi se pare ca am trasaturile mai accentuate si in niciun caz fata grasa.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da o poza si isi spun eu

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

In poze mi se vede maxilarul masculin, in oglinda aia atata timp cat ma uit la ea de la o distanta normala nu arata asa. Si ma intristeaza ca oglinda aia chiar reprezinta adevarul, e pozitionata fix in spatele geamului ( adica lumina vine direct spre fata mea)

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Man eu nu sunt in casa sa te vad, da o poza sa te vad, ce naiba isi este rusine? esti un anonim, uite cum arat eu https://www.efemeride.ro/mistere444/uploads/2014/11/moarte.jpg

| Bula a răspuns (pentru RAY):

Arati mortal! big grin

| DianutzaLcAndr a răspuns (pentru RAY):

Ma poți ajuta și pe mine te rog? să îți dau 2 poze și să nu zici care ar putea fi realitatea?

| RAY a răspuns (pentru DianutzaLcAndr):

Desigur,dar nu inseamna ca ce consider frumos este valabil universal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la psiholog.

| suntsuper a răspuns:

Probabil e lumina. ar mai putea fi si inclinatia oglinzii

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Pai da, din cauza luminii. Dar eu nu stiu cum arat in realitate. Cand lumina imi face fata sa para umflata sau atunci cand ma apropii de oglinda si imi vad trasaturile masculine. asta nu stiu.

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu rogi pe cineva sa iti faca o poza? in oglinda iti vezi reflexia care e invers fata de cum te vad ceilalti. in schimb intr-o fotografie iesi asa cum te vad ei
de asemenea: daca ti se pare ca iesi rau in poza dar arati bine in selfie-uri/oglinda, e fiindca asa te-ai obisnuit cu imaginea ta. ceilalti vor spune ca arati mai bine in fotografii decat selfie-uri sau oglinda(unde imaginea e flipped) pentru ca asa s-au obisnuit ei sa te vada.

ne plac lucrurile cu care ne obisnuim.

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Nu e vorba de asta. E vorba ca in oglinda daca stau la o anumita distanta de ea imi vad fata umflata, daca ma lipesc de ea cum ar veni imi vad trasaturile foarte caracterizate. Sau cand e lumina foarte puternica in camera, imi vad trasaturile accentuate la orice distanta as sta fata de ea.

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu intrebi pe cineva care locuieste cu tine?

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Mie mi se pare ca mama sau tata arata exact la fel si in oglindele in care nu ma vad bine si in oglindele in care ma vad bine.