| just4you a întrebat:

Am o intrebare...cum faci ca atunci cand scrii @ si numele unei persoane pe facebook sa apara cu alt nume? de exemplu, sa apara Maria (cand ii folosesc numele undeva) dar numele ei de facebook sa fie Mariutza (sa zicem laughing). Funda! happy

Răspuns Câştigător
| Pufuleatzaxxx a răspuns:

Da este corect ce ai spus..deoarece Tu ai scris de exemplu @mariutza dar iti apare Maria..asta inseamna ca ea si-a facut pofilul pe numele asta dar pe urma si-a schimbat numele in diferite.dar facebook-ul gaseste persoanele cu primele nume care si le-au facut..Intelegi?
De exemplu tu pe odno. scrii Dianutza dar iti apare Diana ( persoana care iti trebuie) asta inseamna ca asa si-a scris ea prima data numele apoi si l-a schimbat in Diana..in Dianuska,, In danutza...
Fundita?
M-am straduit mult!

| just4you explică (pentru Pufuleatzaxxx):

Si eu mi-am schimbat numele dar daca pun @ apare cel actual...doar ca am vazut o fata care scrisese "pesec" dar cand dadeam click aparea profilul persoanei respective dar cu numele normal Andrei si nu mai stiu cum...

3 răspunsuri:
| Georgyanaioana a răspuns:

Pai daca vrei sa apara Maria trebuie sa pui @M, daca vrei sa postezi ceva cu Ex:Ioana Claudia scrii numele asta si va trebui sa iti apara cu albastru deschis (daca exista)

| just4you explică (pentru Georgyanaioana):

Asta stiam...Ma refeream la altceva.dar mersi oricum happy