| BlackRose08 a întrebat:

am o intrebare. E putin cam prosteasca dar sunt noua de vreo 10 min pe site laughinglaughinglaughing vreau sa va intreb si eu ce inseamna funda, aik aia pe care o da toata lumea pentru. niste raspunsuri. daca inteleg si eu ce e aia. va primi primul/prima care ma lamureste funda. laughinglaughing

Răspuns Câştigător
| Graphee a răspuns:

Bun venit pe site, sper sa primest raspunsuri bune la intrebarile pe care le pui, si sa raspunzi la intrebarile celorlalti. Funda este un fel de premiu pentru cel care a raspuns cel mai bine, cel mai corect. Ca sa dai funda, trebuie sa apesi pe funda mica din dreptul raspunsului unde scrie "declara raspuns castigator".

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Buna PinkGirl si bine ai venit!
Inainte a a incepe activitatea ar fi bine sa citesti raspunsurile la INTREBARI FRECVENTE, acolo primesti toate lamuririle in legatura cu TPU, inclusiv cu funda. Aceasta desemneaza raspunsul castigator la o intrebare si este acordata de cel care a pus intrebarea. O sa observi ca, la fiecare raspuns primit la intrebarea ta, in dreapta acestuia, apare cate o funda. Dupa ce ai primit cateva raspunsuri il alegi pe cel pe care il consideri mai bun si folositor tie si dai clic pe funda din dreptul lui si apoi confirmi din ferestruica ce-ti apare. Funda isi va schimba culoarea, fundele de la celelalte raspunsuri vor dispare si raspunsul va fi mutat pe primul loc, imediat sub fereastra pentru raspunsuri. Sarbatori Fericite si numai bine!

| Chrristina a răspuns:

Pai funda se acorda celui care are un raspuns foarte bun si care raspunde la intrebarea pusa.
Ca sa dai funda unui utilizator pentru raspunsul bun care ti l-a dat, in dreapta acelui raspuns apare o fundita iar dedesubtul ei scrie "Declara raspunsul castigator" si apesi acolo ca sa acorzi "premiul" pentru raspunsul cel mai bun
Succes si sarbatori fericite!
Si Bun venit pe acest site :*!

| cυρcαкє a răspuns:

Funda este o panglica pe care o oferi la cineva cand consideri cel mai bun raspuns din toate.
Cum se da funda? E usor, stai cu mouse-le la raspunsul care il consideri cel mai bun si iti va arata o funda cu 1 pe ea mai gri (doar una se poate da) si dai click pe ea.Iti va aparea ceva in care scrie,, Esti sigur ca vrei sa declari raspunsul castigator?'' ai variantele Da si Nu. Daca esti sigur dai Da, daca nu dai Nu.

Sper ca te-am lamurit destul de bine.Sarbatori fericite!

| BubuLina999 a răspuns:

Pai funda e ca un fel de cadou sau multumire pentru ca ai ajutat o persoana. acea persoana iti apreciaza raspunsul corect si folositor cu o fundita. si acea fundita te poate ajuta sa devii expert TPU:d

| SEBYSKATE1 a răspuns:

Funda este ca un premiu pentru cel care a dat raspunsul cel mai bun la o intrebare si il desemneaza castigastor. Funda este data de cel ce pune intrebarea. Sper ca te-am lamurit!

| Maria_5356 a răspuns:

Fundita - cum cere toata lumea - poti sa ii dai cand pui o intrebare pe site, si daca iti place raspunsul sau daca este convingator, poti sa il recompensezi cu acea zisa fundita big grin

| BlueEyes_2305 a răspuns:

Daca iti place raspunsul unei persoane si acest raspuns te ajuta dai funda ca sa rasplatesti faptul ca acea pers. ti-a fost de ajutor.intelegi?

| fAkEaNgeL a răspuns:

Funda e acea medalie care iti va aparea la profil! daca cineva iti da funda. iei un anumit punctaj. care iti va aparea la profil in dreapta sus rank etc si punctele tale... si tu poti da funda. funda apare in dreptul celui care a scris in dreapta. dupa raspunsu meu uitete in dreapta raspunsului o sa vezi o fundahappy daca dai click pe ea imi vei da acea medalie pentru ca eu am raspuns corect si voi primi niste puncte care ma vor ajuta sa avansez in rank sper ca ti-am explicat bine!laughing tongue cam mult dar asta ebig grin

| Andreea_1982 a răspuns:

Funda este un premiu. El se oferă celui mai inteligent răspuns.:d funda?laughing

| sweet23_4654 a răspuns:

Pai sa zicem ca tu pui o intrebare...
sa zicem ca mai multi iti dau raspunsuri diferite.
si in dreptul fiecarui raspuns este o fundita.
fundita aceea se da doar unui rasp al unei persoane si anume acel raspuns pe care il consideri ideal happy

e ca la scoala... cand elevii ridica mana si cel care raspunde cel mai bine ia 10 laughing sper ca te-am ajutat big grin

deci... fundita?batting eyelashes laughing)