| Deduleț a întrebat:

Buna,am o poveste pe care as vrea sa i-o trimit unei prietene de pe facebook.Ea mi-a sugerat sa fiu admina a paginii ei si vreau sa-i dau povestea s-o citeasca si mi-a recomandar word si notepad.Nu vreau sa par o "novice" asa ca puteti sa-mi explicati ce inseamna word si notepad si unde le gasesc si cum le folosesc? Multumesc si dau funda!

Răspuns Câştigător
| elysi a răspuns:

Word e prescurtarea de la Microsoft Office Word. S-ar putea sa nu il ai in calculator (apasa in bara de jos pe butonul start si ai o bara search unde poti sa il cauti) si atunci ar trebui sa il downloadezi de pe internet (ai doar 30 de zile gratuie). word e un program mai complex pentru documente. Poti sa scrii sau editezi un document.

notepad il ai cu siguranta. La fel: apasa start si scrie in bara search notepad si o sa il gasesti. Si in notepad poti scrie insa e destul de simplut (nu poti schimba fontul, culorile etc.).
Sper ca te-am lamurit cat de cat...

| Deduleț explică (pentru elysi):

Word daca il am in bara de jos arata ca un patrat alb cu albastru si un W albastru in mijloc?

| elysi a răspuns (pentru Deduleț):

Da

| Deduleț explică (pentru elysi):

Tanc iu veri muci. Funda la tine dau.laughing

| Deduleț explică (pentru elysi):

A si, cum naiba il trimit!?

| elysi a răspuns (pentru Deduleț):

Pe mail compui un mail catre adresa de mail a prietenei tale, selectezi attach (ataseaza) si alegi din calculator documentul word. Apoi ii dai send si gata happy

6 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Microsoft Word este acel program pe care il folosesti deja probabil pentru a citi si scrie fisiere text. Daca ai instalat Microsoft Office, ai si Word, PowerPoint, Excel, etc. Notepad este preinstalat odata cu Windows-ul, este un program mult mai mic si mai putin capabil decat word, dar mai simplu. Daca ai Windows XP, il gasesti in start -> accesories -> notepad. Daca ai Windows Vista sau 7, scrie "notepad" in casuta de cautare din start si iti va aparea.