| RoxannaRoxannax a întrebat:

Buna happy Am o problema :
Acum cateva zile m-am spalat pe dinti si m-am periat prea tare si mi-am facut rana la gingie. Ma doare, simt ceva deranjant, si cand mananc la fel sau cand deschid gura mai tare. Ce trebuie sa fac? sad Dau funda :*

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Si eu am patit la fel, dar mi-a trecut de la sine in cateva zile. Mai ai rabdare.

| Ddeliaa a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic, gingia se va vindeca singura in cateva zile, insa ai grija cum iti periezi dintii pana trece, pentru a nu afecta si mai mult. Funda? happy

| anutza345 a răspuns:

Nu te speria ca nu e grav evita sa manaciin partea cu rana si nu o mai atinge de loc se va inchide singura dar sa nu o mai atingi nici cu peria pana nu se inchide daca vezi ca se agraveaza mergi repexe la dentist ca nu e de joaca cu chesti din asta oricat de mica e o rana se poate agagrava iti zic din experienta