| Cinesafie a întrebat:

Salutare. In urma cu o luna si ceva am mers la dentist pentru o carie. Atunci i-am spus doctoritei ca simt si in partea opusa o durere mica atunci cand mananc si am rugat-o sa verifice daca nu e vorba tot de o carie. S-a uitat si a spus ca e din cauza faptului ca mi se retrage gingia. De vreo 5 zile ma doare foarte tare si ieri din gingie mi-a curs sange cand m-am spalat pe dinti(si a curs destul de mult). Astazi iar m-a durut ingrozitor. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi iarasi la medic, cu siguranta ca ai o infectie.

| SkyPilot a răspuns:

Incearca cu apa de gura Listerine albastru. In cel mai rau caz iti va reduce din durere.