| JustSmiiile a întrebat:

happy Am o mare problema. Ma doare foarte tare maxilarul cand mananc sau deschid gura pentru a casca etc. Nu mai stiu ce sa fac. E asa de 3 zile. Am crezut ca imi trece. Am facut masaj cu spirt si fara spirt. Si tot casc gura pentru a vedea daca ma mai doare. Si de fiecare data ma doare. Ce sa fac ca sa imi treaca? Va rooog raspundeti cat mai repede. Dau fundaaaaaaa! happy
Multumesc anticipat big hug!

Răspuns Câştigător
| tp a răspuns:

Ai tras curent, cel mai bine e sa iei piafen pentru durere si o sa-ti treaca in cateva zile. Totusi recomandarea mea este sa treci pe la medic.

8 răspunsuri:
| Goooogle a răspuns:

Nu ai nimic....asteapta os a iti treaca si mie mi s-a intamplat.big grin

| diiiiiiiana a răspuns:

Cred ca am aceeasi problema. laughing) parca mi se blocheaza osul ala sau ce-o fi thinking de ceva timp tot patesc asta dar acum s-a mai ameliorat, probabil ca-mi trece smug!

| Ancien a răspuns:

Du-te la dentistwinking

| JustSmiiile explică (pentru Ancien):

E vorba de osul de la falci big grin Nu ma dor dinti happy

| LolaKiss a răspuns:

Poti sa iei Amoxicilina, dar daca durerea continua ar trebui sa mergi la dentist pentru ca acesta trebuie sa stie ca sa faca. Sau iti poti suna medicul de familie si iti va spune si el ce sa iei.

| edda a răspuns:

Si eu am aceeasi problemasad am inteles ca poate fi si de la lispsa de calciu...mie imi pocnea cand dechideam gura iar acum mi s-a blocat si cand incerc sa deschid gura mia tare ma doare foarte rau sad

| GIRLS10 a răspuns (pentru edda):

Si eu am aceeasi problema si nu stiu ce trebuie sa fac..ati gasit vreo solutie? big grin

| New_Luc_1995 a răspuns:

Sal pentru ori ce dutere nu trebuie decat sa mergeti la farmacie si sa cereti ( alifie chinezeasca LICHIDA e super fara gluma happy ) sal