| kitty14 a întrebat:

.am o problema..Parintii mei m-au pedepsit ca au vazut niste mesaje pe telefonul meu de la baieti. acum stau in casa si nu mai pot de plictiseala.ce as putea face?

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Sincer nu cred ca problema ta este cum sa scapi de plictiseala, ci cum sa scapi de pedeapsa.In primul rand depinde si de ce scria in anumitele mesaje si varsta ta...Ai putea sa-mi dai mai multe detalii?

| Chupulix a răspuns:

Toata lumea se plictiseste in casa? Sunt atatea lucruri de facut... rolling eyes Picteaza, canta, citeste, fa curat in dulapul cu haine, deseneaza, vorbeste pe net cu prietenii, descarca-ti un jos, cauta poze cu stilul vestimentar care iti place, vorbeste la telefon cu prietenii.

| Ale07 a răspuns:

Uita-te la seriale ( Gossip girl,Pretty little liars),citeste ( Academia vampirilor,Mandrie si prejudecata,Ratiune si simtire,Jurnalele vampirilor),picteaza,canta( If tomorrow never comes,You raise me up),fa sport ( o sa te ajute sa ai o silueta frumoasa si cand iti ispasesti pedeapsa o sa poti iesi afara mai schimbata smug, fa abdomene, genoflexiuni, alergare pe loc, sari coarda)..Incearca sa-ti combini hainelesmug, sa vezi cum iti stau, cum ar trebui sa te imbraci undeva anume, poate o sa te ajute mai incolo happy...Cred ca cel mai bine si mai util ar fi sa citesti!